Prandelli'den Aysal açıklaması

Prandelli'den Aysal açıklaması
Prandelli'den Aysal açıklaması
Sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Cesare Prandelli, 'Galatasaray' denildiğinde aklına başkan Ünal Aysal'ın geldiğini söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray 'ıın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaptığı antrenmanın öncesinde gazetecilerle kısa süre sohbet eden Cesare Prandelli, olağanüstü seçimli genel kurul kararı alan ve başkan adayı olmayacağını açıklayan Ünal Aysal hakkındaki soruları yanıtladı.

Ünal Aysal: Kararım değişmeyecek


Aysal'a önceki görüşmesinde "Bizi bırakma başkan" diyerek, destek veren İtalyan teknik adam, Aysal'ın sarı-kırmızılı kulübü olumlu yönde değiştirmek için çalıştığını belirterek, "Bu kulübü iyi yönden değiştirmek istiyor. Kendisi, bu toplantılarda hak kazanırsa bunu yapabilir. Takımı daha iyiye getirebilmek ve daha rahat hareket edebilmek için böyle bir karar aldı. Ben, onun sayesinde burdayım. Onun için bu projeye bağlı kaldık. Benim için 'Galatasaray' dediğimizde aklıma o geliyor" ifadelerini kullandı.

Aysal'ın başkan adayı olmama kararından sonra futbolcularıyla görüştüğünü ve dış faktörlerden etkilenmemelerini söylediğini aktaran tecrübeli hoca, "Futbolcularıma sadece kendi işimizi iyi bir şekilde yapmamız gerektiğini söyledim. Dışarıdaki bilgilerin bizi ilgilendirmemesi gerekiyor. Kendi oyunumuzla bütün duyguları değiştirebiliriz. Engellerimizin olmaması gerekiyor. Güçlü bir takım, hiçbir zaman dış faktörlerden etkilenmemeli" diye konuştu. (AA)

Alp Yalman'dan Ünal Aysal'a...