Prandelli'den UEFA tehdidi!

Prandelli'den UEFA tehdidi!
Prandelli'den UEFA tehdidi!
Galatasaray ile yolları ayrılan teknik direktör Cesare Prandelli ile yardımcılarına, Ekim ve Kasım ayı hak edişlerinin ödenmediği ortaya çıktı. Finansal Fair Play nedeniyle kulübün sıkıntıda olduğunu bilen İtalyan hoca, "Durumu bildirsek başları derde girer" dedi.

Sarı-kırmızılı kulüpten tazminat beklentisi bulunmayan Cesare Prandelli’nin, sadece normal maaş ödemelerini talep ettiği, buna rağmen Ekim ve Kasım ayına dair alacaklarını tahsil edemediği saptandı. Bu durumun sıkıntısını yaşayan hocanın yakın çevresine dert yandığı dile getirildi.

'Galatasaray'a 4 atarız' dediler, 4 yediler!


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; kendisiyle birlikte çalışan teknik ekibinin de parasının ödenmesini bekleyen Prandelli’nin, en çok buna cevap alamamasına bozulduğu, “Galatasaray’a bir mektup gönderdim ve durumun ne aşamada olduğunu sordum. Ne yapmayı düşündüklerini öğrenmek istedim. Ancak ilgisiz davrandılar ve buna yanıt bile vermediler. Kimse benimle iletişime geçmiyor. Kulüpten haber alamıyorum. Bu da çok üzücü bir durum” dediği öğrenildi.

Galatasaray’ı çok sevdiğini her fırsatta dile getiren İtalyan hocanın, şu aşamada hukuki bir süreç başlatmayı düşünmediği ifade edildi. Deneyimli çalıştırıcının, “Beklemeye devam edeceğim. Bu durumun çözülmesini umut ediyorum. Eğer bunu yapmazlarsa FIFA’ya gitme hakkımın bulunduğunun farkındayım. Ancak iş oralara gitmesin, sorunsuzca halledilsin istiyorum. Ayrılırken bir anlaşma yapmıştık, buna uysunlar istiyorum. FIFA’ya gitmeyi, en son seçenek olarak görüyorum” ifadelerini kullandığı belirlendi.

"KULÜP RİSKE GİRİYOR"

Cesare Prandelli’ye göre Galatasaray’ın şu anki tavrı aynı zamanda kulüp için de çok tehlikeli bir durum arz ediyor. Kulübün, UEFA’nın Finansal Fair Play Kuralları nedeniyle kritik bir eşikte olduğuna değinen deneyimli çalıştırıcının, “Maaşlarımızı ödemek zorundalar. Kendileri için de hata yapıyorlar. İçinde bulunduğumuz durumu UEFA’ya bildirsek, başları derde girer ama bunu yapmıyoruz” diyerek sarı-kırmızılıları uyarması da dikkatlerden kaçmadı.

İtalya’da dinlenen Prandelli, Galatasaray’ın maaşını yatırmasını bekliyor. İtalyan teknik adam, maaşının ödenmesi koşuluyla tazminatsız olarak ayrılmayı kabul etmişti.

Hamza Hamzaoğlu'ndan transfer açıklaması