Prandelli'nin istifası cebinde!

Prandelli'nin istifası cebinde!
Prandelli'nin istifası cebinde!
Galatasaray'da üst üste alınan başarısız sonuçlar, teknik direktör Cesare Prandelli'yi daha 3. hafta sonunda istifa noktasına getirdi. Başkan Ünal Aysal'ın, Prandelli'nin ligi tam olarak tanıyamadığı için yerli bir yardımcıyla çalışmasını istediği ileri sürüldü.

Yakın çevresine "Hiçbir şey istediğim gibi gitmiyor" şeklinde dert yanan Cesare Prandelli'nin, 2-0 kaybedilen Balıkesirspor maçı sonrası Başkan Ünal Aysal ile görüşmek için randevu talep ettiği ortaya çıktı. İtalyan hocanın, olağanüstü kongre kararı alıp kulübü seçime götüren Aysal'a, "Eğer aday olmayacaksanız ben de yokum." demeye hazırlandığı öğrenildi.

Galatasaray'da acı gerçek!


DERBİYİ BEKLEYECEK

Habertürk'ten Erhan Telli'nin haberine göre; Prandelli'nin, ligin 6. haftasında 18 Ekim'de Arena'da oynanacak Fenerbahçe derbisine kadar beklemeyi düşündüğü ancak takımda herhangi bir düzelme olmaması durumunda Ünal Aysal'la görüşüp istifasını vereceği bildirildi. Fenerbahçe maçı, hem Prandelli hem de henüz 25 Ekim'deki seçime girip girmeyeceği netleşmeyen Başkan Aysal için büyük önem taşıyor.

SAÇI SAKALI BİRBİRİNE KARIŞTI

8 Temmuz'da imza attığında Prandelli, dinç yüzü, enerjisi ve karizmasıyla İtalyan aktörleri aratmayacak bir görüntüdeydi. Takım sahada sefilleri oynarken, durum adeta Prandelli'nin yüzüne yansıdı. 57 yaşındaki tecrübeli hoca, Balıkesirspor karşısında dağınık saçları ve ak düşmüş sakallarıyla yorgun ve mutsuz bir profil çizdi.

YERLİ YARDIMCI İSTER MİSİN?

Prandelli'nin Süper Ligi tam olarak tanıyamadığı için yerli bir yardımcıyla çalışması fikri ön plana çıktı. Başkan Aysal'ın bu konuda hocasının nabzını yoklayacağı öğrenildi. Tecrübeli teknik adamın, takımla iletişimini güçlendirmesi için düşünülen ilk ismin Tugay Kerimoğlu olduğu iddia edildi.

İtalya'da günün adamı Prandelli