Prandelli'nin isyan ettiren taktiği!

Prandelli'nin isyan ettiren taktiği!
Prandelli'nin isyan ettiren taktiği!
Soyunma odasına 3 farklı geride giden oyuncular kendi aralarında tartıştı. Welbeck'in deparları ile yıpranan Melo, acısını arkadaşlarına çatarak çıkardı. Muslera ise yediği gollere isyan etti.

Emirates Stadı'nda hakem ilk yarının bitiş düdüğünü çaldığında tabelada, 'Arsenal- Galatasaray : 3-0' sonucu yazıyordu... Teknik direktör Cesare Prandelli'nin Sivasspor karşısında uyguladığı taktiği, sadece Olcan-Pandev ve Selçuk-Yekta değişikleri ile yine uygulatmaya çalışması felakete çanak tuttu...

"Welbeck'in hırsı Prandelli'yi vurdu"

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; orta sahada en fazla top çalan ve rakibe baskı yapan isim olan Felipe Melo'yu savunmanın göbeğinde Welbeck'in yıpratan deparları ile karşı karşıya bırakan, kaleci Fernando Muslera'nın yediği gollere isyan bayrağı açmasına sebep olan İtalyan teknik adam, soyunma odası yolunda bizzat öğrencileri tarafından sorgulandı. Melo, yaşadığı açmazın yarattığı tahribatın acısını arkadaşlarını fırçalayarak çıkarmaya çalıştı. Muslera ise direkt Prandelli'nin yanına koştu.

HERKESİ MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM

Alışmadığı bir pozisyonda oynamanın günahını fazlasıyla ödeyen Melo, maç sonu, "Bu takımda kaleci olarak da oynadım. Önemlisi takım için oynamak. Herkesin bunu yapması gerekir. Galatasaray için ben yerde oynarım. İlk yarıda sistemimizde bir sorun yoktu. Sadece biraz daha risk almamız ve savaşmamız gerekiyordu" diyerek yaşadığı travmayı gözler önüne serdi.

SEMİH KAYA ARENA'DA UYARMIŞTI

Çarşamba'nın gelişi Cuma'dan belli olmuştu... Sivasspor ile Arena'da oynanan lig karşılaşmasında takımını sahaya 3-5-2 dizilişi ile süren ve henüz ilk 10 dakika içerisinde verilen net gol pozisyonlarına karşın 2-0'ı yakalayan Galatasaray'ı ikinci yarıda yine aynı taktik ile oynatan Prandelli, skor 2-1'e geldikten sonra eliyle '4' işareti yapan Semih tarafından uyarılmış ancak geri adım atmamıştı.

Wenger: Fatih Terim'i severim