Prates: Mücadeleyi severim

Atletik vücudu, seri hareketleriyle hiperaktif bir görüntü çizen, Fatih Terim ve arkadaşlarının neşe kaynağı haline gelen yeni transfer Cesar Prates, çalışmayı ve...
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

SEEFELD - Atletik vücudu, seri hareketleriyle hiperaktif bir görüntü çizen, Fatih Terim ve arkadaşlarının neşe kaynağı haline gelen yeni transfer Cesar Prates, çalışmayı ve insanları çok sevdiği için Galatasaray'da hiçbir problem yaşamayacağını söyledi. Prates, "Görüldüğü gibi yerimde duramıyorum. Her an gülen ve hareketli bir insanım. Galatasaray'da oldukça sıcak bir ortam var. Herkes birbirine yardım ediyor, saygı gösteriyor. Bu da, uyum problemi yaşamamamı sağladı" diye konuştu.
Saha içinde teknik direktör Terim'in kendisinden istediklerini yavaş yavaş anladığını ve uygulamaya başladığını belirten Prates, takım içinde dil problemi yaşamamasının kendisi için avantaj olduğunu söyledi. Batista ve Xavier'in kendisine yardımcı olduğunu sözlerine ekleyen genç futbolcu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Takımda gerçekten birçok yıldız var. Avrupa'da başa oynayabilecek kalitedeyiz. Sahaya çıktığınız zaman takımın bir ağırlığının olduğunu hemen hissediyorsunuz. Ben kendi adıma konuşacak olursam: Mücadeleyi severim. Atağımdır.
Uzaktan şut atmaktan çekinmem. Yeter ki boşluğu göreyim. Takım içinde uyum arttıkça diğer arkadaşlarla saha içinde bakışlarla anlaşacağız ve her alanda zirveye oynayacağız."
Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Prates, lig başlayıncaya kadar istenilen seviyeye geleceğini belirterek, "Tatil rehavetinden yeni yeni kurtulmaya başladım. Gerçek oyun ve gücümü göstermem için bana biraz daha zaman tanınmalı" diyor. Frank De Boer, Hakan Şükür, Revivo, Xavier ve Hasan Şaş ile aynı takımda oynamanın büyük zevk olacağını söyleyen Prates, "Dünya çapında isim yapmış futbolcularla oynayacağım. Bu benim için hayalle gerçek karışımı bir şey" açıklamasında bulunuyor.
'İstanbul'u merak ediyorum'
İstanbul'un çok güzel bir şehir olduğunu duyduğunu belirten genç oyuncu sözlerini şöyle tamamlıyor: "Şu an büyük merak içerisindeyim, Türkiye'ye dönünce ilk fırsatta İstanbul'u gezmeye çıkacağım. Merak ettiklerimin başında tarihi mekanlar geliyor, bir de boğaz elbette. Merak ettiğim bir şey daha var o da Galatasaray'ın taraftarı. Doğrusu onları televizyondan izlerken bile çok heyecanlanmıştım. Türkiye liglerinin zorlu olduğunu da biliyorum. Ama en büyük maç dahi olsa saha içinde sakinimdir. Bu nedenle taraftarla birbirimizle bolca kucaklaşacağız."