Premier Lig'de 'akıl oyunları'

Premier Lig'de 'akıl oyunları'
Premier Lig'de 'akıl oyunları'
Şampiyonluk yarışı veren City ve Chelsea menajerleri, kendi aralarında büyük bir demeç yarışına girdi.

Her şey Manchester City-Chelsea derbisi öncesi başladı. Jose Mourinho, her demecinde Manchester City'nin maçın favorisi olduğunu söyledi ve işlerinin zor olduğunu tekrarladı. Manuel Pellegrini ise maç öncesi sessiz kaldı. 3 Şubat günü oynanan derbide kazanan taraf tek golle Chelsea oldu. Maçtan sonra açıklama yapan Chelsea'nın Portekizli çalıştırıcısı Mourinho, "Şampiyonluk yarışında biz 'küçük atız', Arsenal ve Manchester City'nin şansı bizden daha fazla. Manchester City bu ligin en iyi takımı" ifadeleriyle herkesi şaşırttı.

Manchester City'nin teknik adamı Pellegrini ise bu sefer oyunun dışında kalmadı ve Chelsea için "zengin küçük at" benzetmesi yaparak, şunları söyledi:
"Belki onlar bu yarışın küçük atı ama zengin küçük atı. Chelsea son 10 yılda futbol dünyasının en çok para harcayan takımı. Bu ara transfer döneminde bile en çok para harcayan kulüpler arasındalar. Kimin favori olduğunu bilmek çok zor. Bence 25 maç sonunda favori Arsenal'di. Çünkü bu zamana kadar lider olarak geldiler. Chelsea iyi oynuyor, ama favori değil. Liverpool, Everton ve Tottenham'ı da unutumamak gerek."

Mourinho ise Pellegrini'ye verdiği cevapta, "O'nun 4 kulvarda verdiği şampiyonluk mücadelesi hakkında konuşması lazım, konu değiştirmek için hiç bir neden yok. Pellegrini'nin hesap makinesine ihtiyaçı var. Ligde 13 maç kaldı ve kazanılacak 39 puan daha var. Chelsea lider, ama lig daha bitmedi. Pellegrini, İspanya 'dayken hakkımda hiç konuşmazdı ama burada değişti" ifadelerini kullandı. Sercan SAPANATAN (DHA)