Premier Lig'de büyük skandal!

Premier Lig'de büyük skandal!
Premier Lig'de büyük skandal!
İngiltere Premier Ligi'nde Manchester United, sahasında Sunderland'ı 2-0 yenerken, karşılaşmanın hakemi Roger East, yanlış oyuncuya kırmızı kart göstererek skandala imza attı.

RADİKAL- İngiltere 'de, Premier Lig'in 26. haftasında oynanan Manchester United-Sunderland maçında skandal bir hakem hatası yaşandı. İngiltere Premier Ligi'nde Manchester United, sahasında Sunderland'ı 2-0 yenerken, karşılaşmanın hakemi Roger East'in yaptığı inanılmaz hata, maçı gölgede bıraktı. Karşılaşmanın 64. dakikasında Radamel Falcao, Sunderland ceza alanında gole gitmek üzere iken, John O'Shea'nin darbesiyle yerde kaldı. Hakem Roger East, Falcao'nun diğer yanında bulunan ve Manchester United futbolcusuna en ufak bir darbesi olmayan Wes Brown'u kırmızı kartla oyun dışı bıraktı ve penaltı kararı verdi. Kararın ardından John O'Shea hakeme hareketi kendisinin yaptığını ve yanlış kişiye kart gösterdiğini anlatmaya çalışsa da Roger East kararından dönmedi ve Wes Brown oyun dışında kaldı.

Falcao, O'Shea tarafından yere indirilmesine rağmen hakem, yanındaki Brown'a kırmızı kart gösterdi. O'Shea, faulü kendisinin yaptığını söyledi ancak hakemi inandıramadı.