Protesto nedeniyle stadı terk etmiş

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, "İstirahatim, keyfim istediği müddetçe devam edebilirim" diyerek kendisinden istifa haberi bekleyenlere yine meydan okudu.

İSTANBUL - Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, "İstirahatim, keyfim istediği müddetçe devam edebilirim" diyerek kendisinden istifa haberi bekleyenlere yine meydan okudu. Kulüp tarihinde en ağır eleştirilen başkan
olan Canaydın, maruz kaldığı durumdan rahatsız olduğunu ancak iradesinin dimdik ayakta olduğunu söyledi.
Canaydın, Trabzonspor ile Ali Sami Yen Stadı'nda yaptıkları maçın ilk yarısında stattan ayrılış nedeninin, taraftarların tribünde açtıkları pankartlara karşı bir protesto olduğunu ilk kez söylerken, şöyle devam etti: "Oradan evime gidecektim. Musa'nın ayağının iki yerden kırıldığını duydum. Henüz basın gelmemiştir beni görüntüleyemez diye düşündüm. Koşarak hastaneye gittim. Baktım üç-dört kamera var. Bunun geri dönüşü yoktu. Aynı gece 'Popülizm kokuyor' yorumu yapıldı. İnsanca bir davranışa insanca bir yorum getirmek lazım. Bu beni çok yaraladı."
'Zorla güzellik olmaz'
Tecrübeli yönetici, Erik Gerets'le yola devam edeceklerinin altını çizerek bu konuyla ilgili de şunları söyledi: "Herhangi bir şey olursa, ayrılmanın yolları her zaman var. Zorla hiçbir zaman güzellik olmuyor. Şu an mukaveleli antrenörümüz. 'Gerets gitmek isterse kabul edilir' diye bir mana aranmasın. Opsiyon anlaşmamız bir yıl daha Gerets ile beraber olduğumuzu anlatıyor. Herhangi bir itilafta karşılıklı oturulur, konuşulur." (Spor Servisi)