Protokolden tam destek, hep destek!

Commerzbank Arena'da dünkü karşılaşma seyircisiz oynanmasına karşın, Milli Takım desteksiz kalmadı. Protokol tribünü karşılaşma boyunca Ay-Yıldızlılara tezahüratlarıyla destek verdi.

  • Commerzbank Arena'da dünkü karşılaşma seyircisiz oynanmasına karşın, Milli Takım desteksiz kalmadı. Protokol tribünü karşılaşma boyunca Ay-Yıldızlılara tezahüratlarıyla destek verdi. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşları da maçtan önce stat dışında bekleyerek, sahaya otobüsle gelen Milli Takım kafilesine sevgi gösterilerinde bulundu.
  • Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yunanistan ile oynanan maçta alınan galibiyet sonrasında, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un kendisini hiç kimsenin aramadığını açıklaması üzerine, "Bunda alınacak bir şey yok. Haluk Ulusoy bu kadar alıngan davranmasın. Müsait olursak, fırsat olursa, tabii ki federasyon başkanımızı da ararız" dedi.
  • Hafta sonunda Türkiye'ye 4-1 mağlup olan Yunanistan, Malta deplasmanında tek golle güldü. Karşılaşmanın skorunu 66. dakikada penaltıdan Angelos Basinas belirledi. Ev sahibinde Briffa 68'de kırmızı kart gördü. C Grubu'nun diğer maçında Macaristan da Moldova'yı 2-0'lık sonuçla geçti. Ev sahibinin gollerini 9'da Epureanu (kk) ve 63'te Zoltan Gera kaydetti.
    Euro 2008 elemelerinde dün gece iki ilginç skor vardı.
    A Grubu'nda Azerbaycan Finlandiya'yı, F Grubu'nda da Liechtenstein Letonya'yı tek golle yenerek otoriteleri yanılttı. Imamaliev 82'de Azerilere, Frick de 17'de Liechtensteinlılara tarihi bir gece yaşattı.
    Elemelerde gecenin en farklı skoruna imza atan takım Estonya karşısında İsrail'di. E Grubu'nda yer alan İsrail, Baltık Denizi'nden gelen konuklarına dört gol atarken Chelsea'nin genç yıldızı Ben Sahar iki gol atarak gecenin yıldızı oldu. Diğer sonuçlar: B Grubu: Ukrayna-Litvanya: 1-0, Gürcistan-Faroe Adaları: 3-1, D Grubu: Çek Cum-G. Kıbrıs: 1-0, G Grubu: Bulgaristan-Arnavutluk: 0-0, Romanya-Lüksemburg: 3-0.