'Puan tablosu aldatıcı olabilir'

'Puan tablosu aldatıcı olabilir'
'Puan tablosu aldatıcı olabilir'
Kayserispor'u 1-0 yenen Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Tolunay Kafkas, çok ağır hava şartlarında iyi mücadele ettiklerini söyledi.

KARABÜK (AA) - Tolunay Kafkas, mücadelelerinden dolayı hem kendi oyuncularını hem de Kayserispor oyuncularını tebrik ettiğini söyledi.

Kayserispor'a bundan sonraki maçlarında başarılar dileyen Kafkas, "Çok ağır bir sahada oynandığı için mücadele gerektiriyordu. Şimdi 3 maçımız var. Bunlardan da maksimum puanı almak istiyoruz. Bu köprünün altından çok soğuk sular geçer. İkinci devre avantajımız var. 9 maçımız içeride, 8 maçımız dışarıda. Çok da zorlu deplasmanlara gitmeyeceğiz. Bugün ligin iyi takımlarından biri yendik. Bu puan tablosu çok aldatıcı olabilir. Kayserispor'un 10 puanı var ama bu takımın çok daha fazla puan alması ve daha iyi yerlerde olması gerekir. Biz tedbiri elden bırakmadan alabildiğimiz maksimum puanları alacağız" diye konuştu.

Genç bir takım olduklarını ve çok mücadele ettiklerini vurgulayan Kafkas, şöyle devam etti:
"Ama bir gerçeğimiz de var çok kaliteli bir takım değiliz, kalitemiz eksik. Bu mücadeleyi de bu ligin sonuna kadar devam ettirmeliyiz. Mutlaka da bir iki tane futbolcuyu bu takıma katmak durumundayız. Ben bu oyuncuları buraya oynasınlar diye getirdim. Ben olsam da olmasam da 3-5 yıllık Kardemir Karabükspor ortaya çıkacak. Becerebilirsem bunu yapacağım. Bu işin içinde bizim olup olmamamız çok önemli değil."

Takımın golcü oyuncusu Akpala ise ihtiyaçları olan bir 3 puanı aldıklarını ve çok mutlu olduklarını anlattı.
Hamraun da konuşmasında, hava şartları nedeni ile zor bir maç oynadıklarını, buna rağmen 3 puan aldıkları için sevindiklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Kayserispor

  ,

  Karabükspor

  ,

  Bugün

  ,

  Hava

  ,

  genç

  ,

  maç