Pusudaki Aslan, Antalyaspor önünde

Teknik direktör Erik Gerets her ne kadar hedefi kısa vadede lig ikinciliği olarak gösterse de, Fenerbahçe-Beşiktaş rekabeti esansında aradan sıyrılıp şampiyon olmanın hayalini kuran Galatasaraylılar da yok değil.

İSTANBUL - Teknik direktör Erik Gerets her ne kadar hedefi kısa vadede lig ikinciliği olarak gösterse de, Fenerbahçe-Beşiktaş rekabeti esansında aradan sıyrılıp şampiyon olmanın hayalini kuran Galatasaraylılar da yok değil. Sarı-Kırmızılıların bu hayali canlı tutabilmek için bu akşam, ligin ikinci yarısının iddialı takımı Antalyaspor'u mağlup etmesi gerekiyor. Gerets'in de zorluğunun altını çizdiği bu maç öncesi Galatasaray'da Arda, Hasan Şaş, Cihan ve genç Aydın'ın sakatlıkları sürüyor. Saat 19.00'da başlayacak ve hakem Yunus Yıldırım'ın yöneteceği karşılaşmada Sarı-Kırmızılı takımın cezalı oyuncusu bulunmuyor, Antalyaspor'da ise Cordoba ve İlyas cezaları nedeniyle Galatasaray karşılaşmasında görev yapamayacak.
Galatasaray ile Antalyaspor ligde bugün 26. kez karşı karşıya gelecek. Şimdiye dek oynanan 25 lig maçının 19'unu Galatasaray, üçünü Antalyaspor kazanırken üç karşılaşma da beraberlikle sona erdi. (Spor Servisi)