Quaresma'ya af çıktı

Quaresma'ya  af çıktı
Quaresma'ya  af çıktı

Beşiktaş ta yönetim, üst üste alınan kötü sonuçlar sonrası Quaresma opsiyonunu yeniden kullanmaya karar verdi.

Beşiktaş, kadro dışı bırakılan Quaresma'yı affetti. Teknik Direktör Samet Aybaba "Prensiplerime uyarsa kampa davet edeceğim" diye konuştu.
Haber: İSTANBUL / SPOR SERVİSİ / Arşivi

Beşiktaş ’ta Ricardo Quaresma’ya af çıktı... Sezon başında futbolculardan beklenen ‘FEDA’ya katılmayıp ücretinde indirime gitmediği için kadro dışı bırakılan Portekizli yıldıza  A takım yolu açıldı. Geçen günlerde ücretinde indirime gitmeyi kabul eden Q7 için dün kulüp binasında Başkan Fikret Orman ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran bir araya geldi. Toplantıda, milli maçlar için verilecek arada yapılacak kampa Quaresma’nın da alınması gerektiği konusunda fikirbirliğine varıldı ve yıldız oyuncunun Antalya’ya götürülmesi kararlaştırıldı. 

‘Artık takıma katılmalı’ 
Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ise Quaresma’nın takıma katılması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Tamer Kıran, başından beri Quaresma ile ilgili görüşmeleri kendisinin yaptığını belirterek, “Maddi manevi bir orta yol bulmaya çalıştık. Defalarca hem kendisiyle, hem hocayla, hem de yönetim kuruluyla mutabakat arayışları içinde oldum. Yüz yüze görüşmeler de yapıyoruz. Bu görüşmeler neticesinde Quaresma’nın gönülden kalıp oynamak istediğini gördüm. Eleştiri konusu olan disiplin tavırlarını revize ettiği fikrini taşıyorum. 10 gün önceki görüşmemizde ücretinden yaptığı 750 bin euroluk indirim, benim için feda demekti. Bence mali anlamda indirim yaptı. Artık hocayla son mütalaayı yapacağız” ifadelerini kullandı. Kıran, “Quaresma’nın artık takıma katılması gerektiğini düşünüyorum. Aramızda olması hem Beşiktaş hem de kendisi için en doğrusu” dedi. 

Aybaba ılımlı 
Tamer Kıran, teknik direktör Aybaba’nın, Quaresma’yı oynatabileceğine inandığını dile getirerek, “Neticede kendisi sahanın içinden gelen, sahanın ruhunu bilen, yıllarını bu işe vermiş tecrübeli bir isim. Bu açıdan bir endişe taşımıyorum. Umarım kazanan Beşiktaş olur” diye konuştu.
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba da yaptığı açıklamada “Quaresma yönetimle anlaştı, ben de kendisiyle görüşeceğim ve prensiplerime uyarsa kampa davet edeceğim” ifadelerini kullandı.
Beşiktaş, A Milli Takım’ın 2014 Dünya Kupası eleme grubunda 12 ve 16 Ekim tarihlerinde oynayacağı maçlar için BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde kamp yapacak olmasından dolayı, hazırlıklarını Antalya’da 5 günlük kampla sürdürecek. Siyah-Beyazlı takım 10 Ekim Çarşamba günü Antalya’ya gidecek ve 14 Ekim’de de İstanbul ’a dönecek.