Radikal soruyor: Sizce futbol tarihimizin en balon transfer haberi hangisidir?

Radikal soruyor: Sizce futbol tarihimizin en balon transfer haberi hangisidir?
Radikal soruyor: Sizce futbol tarihimizin en balon transfer haberi hangisidir?
Sezon bitti, şampiyon kupasını kaldırdı. Maçlara ara verildi. Futbolcular tatilde ama transfer sezonu da böylelikle başladı. Türkiye'de özellikle üç büyükler önümüzdeki aylar boyunca kıyasıya bir transfer yarışına girecekler. Bu yarışı kimi zaman gazete manşetleri de harlayacak. Gazeteler şimdiye kadar kimleri getirmedi ki Türkiye'ye? Peki sizce en efsanesi hangisiydi?
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Spor basınımıza Allah zeval vermesin, transfer söz konusu olunca çoğu zaman nokta atışı yapmakla birlikte, kimi zaman da bilim kurgu tadında fantastik eserlere imza atabiliyorlar. Fotomontaj tekniğiyle forma giydirmelerden tutun, menajer olduğunu iddia eden ağızlardan cımbızla sökülen kelimelerden 3 sayfa haber çıkartma başarılarına kadar neler gördü bu gözler. Bir gün Messi indi uçaktan, öbür gün Ronaldo İstanbul 'da ev baktı, hatta Eto'o bitti! Öyle ki bir Neymar'ın Galatasaray 'a imza atmadığı kaldı.

Ama Anelka, Drogba, Sneijder, Roberto Carlos, Quaresma gibi pek çok yıldızın ülkemize geldiği düşünülürse aslında "balon" olarak tabir edilen bu transfer haberlerine de bir yandan inanası geliyor insanın. Peki sizce futbol tarihimizin gelmiş geçmiş en balon transfer haberi hangisi? Sizler için 9 şıklık bir anket hazırladık, oylayın bakalım 3 büyükler için en "olmaz" transfer hangisi çıkacak...