Rafael oldu Rafet El

Türk vatandaşlığına geçen yabancı futbolcular listesine dün iki isim daha eklendi. Vestel Manisaspor'un Brezilyalısı Rafael ile Konyasporlu hemşerisi Batista Türk vatandaşlığına geçti. Kendisine esprili bir isim seçen Rafael'e...

MANİSA - Türk vatandaşlığına geçen yabancı futbolcular listesine dün iki isim daha eklendi. Vestel Manisaspor'un Brezilyalısı Rafael ile Konyasporlu hemşerisi Batista Türk vatandaşlığına geçti. Kendisine esprili bir isim seçen Rafael'e bundan böyle arkadaşları Rafet El diyecek. Resmen Türk vatandaşı olan Rafet El vatandaşlığa geçişinin ardından geleneği bozmadı ve Türk bayrağı ile gazetecilere poz verdi. Pek çok yabancı oyuncudan daha iyi Türkçe konuşan Rafet El, sıradaki hedefinin Türkçesini çok akıcı bir hale getirmek olduğunu söyledi.
Türk vatandaşlığına geçen bir diğer isimse Konyaspor'un bir dönem Galatasaray'da da forma giyen Brezilyalısı Batista oldu. Batista, Mertol adını Karatay soyadını aldı. Konyaspor, beş yıldan fazla bir süredir Türkiye'de bulunan Batista'nın Türk statüsünde oynaması için federasyonun alacağı kararı bekliyor. Karar kesinleşirse Yeşil-Beyazlı kulüp bir yabancı transferi daha yapabilecek. (Spor Servisi)