Raheem Lawal imkansızı başardı!

Raheem Lawal imkansızı başardı!
Raheem Lawal imkansızı başardı!
Eskişehirspor'un Nijeryalı orta saha oyuncusu Raheem Lawal, Süper Lig'de yarım sezon bitmeden 3. kez kadro dışı kaldı.

Daha önce disiplinsizlik ve izinsiz transfer görüşmesi nedeniyle takımdan uzaklaştırılan Raheem Lawal’ın, son olarak kamptan kaçtığı ortaya çıktı. Michael Skibbe ve İsmail Kartal’ın ardından Samet Aybaba’nın da sabrını taşıran Nijeryalı futbolcu ile devre arasında yollar ayrılacak, tabi yeni bir hoca gelip affetmezse!

Fanatik'te yer alan habere göre; sezonun henüz 2. haftasında Sivasspor maçından önce Lawal sorun çıkartmış, izinsiz transfer görüşmesi yaptığı için kadro dışı bırakılmıştı. Fakat bu sıkıntı dışarıya çok yansıtılmadan çözüldü, idarecilerin çabalarıyla elde kaliteli oyuncu olmadığı için Skibbe de ikna edilip Lawal, Sivas maçının kadrosuna son anda alındı. Alman hoca 7. haftadaki Beşiktaş karşılaşmasından sonra gönderilirken, yeni teknik direktör İsmail Kartal yıldız oyuncuya sadece 4 maç dayanabildi. Zaman zaman idmanlara çıkmadığı iddia edilen, alacakları nedeniyle sorun yaratan Lawal, 11 Kasım’da takımdan uzaklaştırıldı. Yönetim, disiplinsiz davranışlarını gerekçe olarak açıkladı. Bir diğer sebep de yine “Beşiktaş ile anlaştım” şeklindeki açıklamasıydı.

KAMPA GİRDİ ANCAK...

Geçen haftaki Başakşehir maçı için Eskişehirspor 4 gün İstanbul’da kaldı. Ancak Lawal’ın bir akşam kamptan kaçtığı ortaya çıktı. Bu nedenle yönetim tekrar kadro dışı kararı alırken, teknik dairektör Samet Aybaba’nın da sabrı taştı.

Olay adamın artık devre arasında Eskişehirspor’dan ayrılması kesin gibi. Zira sezonun yarısı bitmeden 3 kez kadro dışı bırakılan Lawal, ilginç bir rekora imza attı.