Raikkonen en önde başlıyor

Formula 1'de sezonun dokuzuncu yarışı olan Avrupa Grand Prix'sine McLaren'in Finli pilotu Kimi Raikkonen, pol pozisyonda başlayacak.

NURBURGRING - Formula 1'de sezonun dokuzuncu yarışı olan Avrupa Grand Prix'sine McLaren'in Finli pilotu Kimi Raikkonen, pol pozisyonda başlayacak. Almanya'nın Nurburgring Pisti'nde dün yapılan sıralama turlarında Kimi Raikkonen, ilk sırayı alırken, kariyerinde ilk kez bir yarışa pol pozisyonda başlama şansını da elde etti. Raikkonen, bir turu 1 dakika 31.523 saniyede tamamladı ve tecrübeli Schumi'yi az farkla da olsa geride bıraktı. Sürücüler klasmanında lider durumda bulunan Ferrari pilotu Michael Schumacher ikinciliğin sahibi olurken, kardeşi Ralf Schumacher de üçüncü sırayı kaptı. Schumacher'lerin doğup büyüdüğü Kerpen kasabasına yakın olan Nurburgring Pisti'nde Alman seyircilerin yoğunluğu dikkat çekerken, Williams adına yarışan Juan Pablo Montoya, dördüncü sıradan yarışa başlama hakkını kazanarak takımının bugünkü yarışa iddialı girmesini sağladı.
Start çizgisinde, beşinci sırada Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Barrichello, altıncı sırada Renault'dan Trulli yer alacak. Bugün saat 15.00'de başlayacak Avrupa Grand Prix'si, NTV'den Okay Karacan'ın anlatımı ve Erkan Arseven'in yorumuyla naklen yayınlanacak.Sürücüler klasmanı
1. M. Schumacher (Ferrari) 54
2. K. Raikkonen (McLaren) 51
3. F. Alonso (Renault) 34
4. R. Schumacher (BMW-Williams) 33
5. J.P. Montoya (BMW-Williams) 31
6. R. Barrichello (Ferrari) 31
Markalar klasmanı
1. Ferrari 85
2. McLaren-Mercedes 76
3. Williams-BMW 64
4. Renault 47
5. Jordan-Ford 11
6. BAR-Honda 11
(Spor Servisi)