'Rakibin hocasının istifası işimizi zorlaştıracak'

'Rakibin hocasının istifası işimizi zorlaştıracak'
'Rakibin hocasının istifası işimizi zorlaştıracak'
Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında deplasmanda Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Antalyaspor'da teknik patron Yusuf Şimşek, önemli açıklamalarda bulundu.

Yusuf Şimşek, futbolcularla Galatasaray maçının önemini belirten bir konuşma yaptı. Galatasaray deplasmanında puan kazanmayı hedeflediklerini belirten Şimşek, "Zor maç. Rakibin hocasının dün istifa etmesi açıkçası işimizi biraz daha zorlaştıracak. Olsaydı da zor olurdu ama bu ortamda futbolcular daha çok birbirine kenetlenecek. Biz de kenetlenmiş, hazır bir takımız" dedi.

MİLLİ MAÇ ARASI İLAÇ GİBİ GELDİ


Koşu ile başlayan antrenmanda top kapma ve pas çalışması yapan futbolcuların neşeli olduğu gözlendi. Top kapma ve pas çalışmasında antrenör Şimşek de yer aldı. Kırmızı beyazlılar çift kale maçla antrenmanı tamamladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şimşek, dizinde hafif şişliği bulunan Can Arat haricinde futbolcularının Galatasaray maçına hazır olduğunu söyledi. Milli maç nedeniyle lige verilen aradan duran top ve defansif anlamda daha fazla çalışma fırsatı bulduklarına değinen Şimşek, "Milli maç arası ilaç gibi geldi. Son maçlarda duran toplardan gol yedik. Bundan sonra defansif anlamda agresif ve sert olmaya özen göstereceğiz. Oynayacağımız sisteme çalıştık" dedi.

TÜRKLERİN BAŞARILI OLMASINI İSTERİM

Galatasaray maçının kadrosunda 2-3 oyuncu rotasyonu yapmayı planladığından bahseden Şimşek, Antalyaspor'un kendi kalesine fazla kapanmayan, önde oynayan mücadele gücü yüksek futbolu sahaya yansıtacağını söyledi. Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun görevden ayrılmasını değerlendiren Şimşek "Türk antrenörünün istifa etmesi kendi adıma üzücü. Ben Türklerin başarılı olmasını isterim. Hamza hoca da değerli bir ağabeyimiz tabi üzücü"

KENETLENMİŞ BİR TAKIMIZ

Galatasaray maçının zor bir karşılaşma olacağına dikkati çeken Şimşek, "Rakibin hocasının dün istifa etmesi açıkçası işimizi biraz daha zorlaştıracak. Olsaydı da zor olurdu ama bu ortamda futbolcular daha çok birbirine kenetlenecek. Biz de kenetlenmiş, hazır bir takımız. Oradan 3 ya da 1 puan alarak döneceğiz. Ona göre nazırlık yaptık. Güzel sonuçla Antalya ya dönmeyi düşünüyoruz" dedi.