Rakibine kafa atan futbolcuya bir ay hapis

Rakibine kafa atan futbolcuya bir ay hapis
Rakibine kafa atan futbolcuya bir ay hapis
Fransa Birinci Futbol Ligi'nin 2. haftasında, Paris Saint-Germain ile oynanan maçın ardından rakip takımdan Thiago Motta'ya kafa atan Bastia'nın golcüsü Brandao'ya bir ay hapis cezası verildi.

ANKARA - Fransa basınında yer alan haberlerde, Paris Ceza Mahkemesi'nde 8 ay hapis istemiyle yargılanan Brandao'nun bir ay hapis ve 20 bin Euro para cezasına çarptırıldığı bildirildi.

Brandao'nun avukatı Olivier Martin'in mahkeme kararına itiraz etmeyeceği belirtilirken, oyuncunun hapis cezasının para veya kamu hizmeti cezasına çevrilmesi bekleniyor.

Fransa Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, rakip takım oyuncusuna şiddetli harekette bulunduğu gerekçesiyle 34 yaşındaki Brandao'nun lisansını askıya almış ve oyuncuyu 6 ay futboldan men etmişti. Brezilyalı futbolcu daha sonra hareketinden dolayı özür dilemişti.

Brandao, 16 Ağustos'ta Paris Saint-Germain'in sahasında Bastia'yı 2-0 yendiği maçtan sonra soyunma odalarına giden koridorda Thiago Motta'ya kafa atmıştı. Hareketi sonrası soyunma odasına kaçan Brandao'nun peşine düşen Motta'yı takım arkadaşları sakinleştirmişti. Paris Saint-Germain Başkanı Nasser El-Khelaifi, oyuncusu Motta'ya kafa atarak burnunun kırılmasına neden olan Brandao'nun, futboldan ömür boyu uzaklaştırılması gerektiğini savunmuştu. (AA)