Rakiplere ceza kapıda

Türkiye'nin de yer aldığı Euro 2008 Elemeleri C Grubu'nda Bosna Hersek'in Norveç'i deplasmanda 2-1 yendiği olaylı maç sonrasi iki ülkeye de ceza gelmesi bekleniyor.

OSLO - Türkiye'nin de yer aldığı Euro 2008 Elemeleri C Grubu'nda Bosna Hersek'in Norveç'i deplasmanda 2-1 yendiği olaylı maç sonrasi iki ülkeye de ceza gelmesi bekleniyor. Ulleval Stadı'ndaki maçın başlama düdüğünden sonra Bosnalı taraftarların bulunduğu kale arkası tribünden atılan meşaleler ve diğer yabancı maddeler sahadaki futbolculara isabet etmiş, reklam panoları alev almış, karşılaşmaya da 30 dakika ara verilmişti. Norveç Futbol Federasyonu çıkan olaylar için özür dilerken, genel sekreter Karen Espelund Bosna Hersekli meslektaşlarına çattı. Espelund, Bosna Hersek federasyonunun bilet satın alıp taraftarlarına vermediğini, Norveç ve İsveç'te yaşayan yaklaşık 17 bin Boşnak'ın kendi imkânlarıyla kontrolsüz bir şekilde geldiğini söyledi.
Cumartesi gecesi iki ilk yaşandı.
A Grubu'nda Kazakistan, Sırbistan'ı 2-1 yenerek, UEFA'ya üye olduğundan bu yana ilk galibiyetini elde etti. Parçalanan Yugoslavya'nın son üyesi ve UEFA'nın 53. ismi olan Karadağ da, tarihindeki ilk maçında Macaristan'ı 2-1 mağlup etti. Almanya, zorlu Çek Cumhuriyeti deplasmanında Kevin Kuranyi'nin iki golüyle galip gelirken, Fransa'nın Litvanya'yı 1-0 yendiği maçta Horozlar'ın sayısı Nicolas Anelka'dan geldi (Spor Servisi)