Rangers birliği hazır kıta

Kısa bir hafta içi değerlendirmesi yapacağım. Euro 2008 elemelerinde 17 maçın 10'unda isabet sağlamışım. İsveç-Kuzey İrlanda tahminimin 'karavana' olmasına şaşırdım doğrusu.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Kısa bir hafta içi değerlendirmesi yapacağım. Euro 2008 elemelerinde 17 maçın 10'unda isabet sağlamışım. İsveç-Kuzey İrlanda tahminimin 'karavana' olmasına şaşırdım doğrusu. Onun dışında çok yüksek oranlı tahminler kuponlardaki 20 maçın arasındaydı dikkat ettiyseniz: Gürcistan (4.30), Sarıyer (3.30), Bucaspor (3.00) gibi sürprizleri yakalamak çok kolay değil. Hep söylüyorum, alternatifli kuponlar yapın ve bizim yüksek
oranlı maçlarımıza güvenin diye.
Bu hafta adada iki derbi var, mikrofonlarımız önce Merseyside'da. Derbi için ideal bir hafta değil. Milli maçlar sonrası iki takımın da oyuncuları yorgun. Zaten İngiltere'de Rusya'ya yenilmenin verdiği olumsuz bir hava var. Liverpool, kâğıt üstünde favori gibi ama Everton sahasındaki derbilerde rakibine rahatça çelme takmasıyla ünlü. Bir beraberlik bizi bekliyor.


Büyütmek için tıklayınız

Katolik-Protestan kapışmasında ise Celtic'i tutmama rağmen Rangers kazanır diyorum. İki takım arasındaki rekabette deplasman galibiyetleri çok sık rastlanan bir durum değil. Rangers, Lyon'u deplasmanda 3-0 mağlup ederek kalitesini göstermiş bir takım. Ayrıca Celtic hegemonyasını bu sezon kırmak istiyorlar.
Trabzonspor-Beşiktaş 'derbimsi'sinde konuk ekip daha ağır basıyor. Trabzon-
spor kritik bir virajda. Takımda huzursuzluk had safhada. Beşiktaş'ın da durumu çok farklı değil ama seyirci baskısından kurtulmaları büyük avantaj.
Bir yerel kapışmayla dükkânı kapatalım. Kartalspor yenilgisiz ilerliyor bir kayıp yapmaları an meselesi. İlk yenilgi İzmir'de 'Büyük Altay' karşısında gelebilir.