Rapaiç gitti, Erhan geldi

Fenerbahçe, Revivo'dan sonra, Rapaiç ile de yollarını ayırırken, Erhan Albayrak'la el sıkıştı. Futbol şube sorumlusu Sadettin Saran, Rapaiç ile konuşup, ayrılma kararını, karşılıklı olarak aldıklarını söyledi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANTALYA - Fenerbahçe, Revivo'dan sonra, Rapaiç ile de yollarını ayırırken, Erhan Albayrak'la el sıkıştı. Futbol şube sorumlusu Sadettin Saran, Rapaiç ile konuşup, ayrılma kararını, karşılıklı olarak aldıklarını söyledi. Saran, "Rapaiç, takımda forma şansı bulamadığını belirterek, huzursuz olduğunu söylemişti. Biz kendisine gerekli kolaylığı sağlayarak gidebileceğini söyledik, o da bize, Türkiye'de başka takıma gitmek istemediğini belirtti. Teknik heyetin de görüşünü alıp, ayrılmasına karar verdik" dedi. Hırvat oyuncunun, takımın ahengini bozduğunu iddia
eden Saran, "Rapaiç, diğer futbolcuları da olumsuz etkiliyordu. Yalnızca üç- dört maç oynadı. Antrenman sürekliliği de yoktu. Takımdaki huzuru artırmak için bu kararı aldık" diye konuştu.
Rapaiç: Dostça ayrıldık
Takım arkadaşlarıyla vedalaşan Rapaiç, başta Aziz Yıldırım olmak üzere, Saran ve basın mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Fenerbahçe'den dostça ayrılıyorum. Bu formayı taşıdığım için onur duydum. Bir şampiyonluk yaşadım. Bir tane daha yaşamak isterdim ama olmadı" diye konuştu. Uzun süredir onbire giremediği için rahatsız olduğunu ifade eden Hırvat oyuncu, "Bu, hem benim, hem de takımım için kötüydü. İki taraf için de ayrılma kararının doğru olduğuna inanıyorum. Oynamamak beni ve takımımı etkiliyordu. Herhangi bir takımla görüşme yapmadım ve Galatasaray'a gitmem de sözkonusu değil" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe, uzun süredir peşinde olduğu, Almanya'nın Bielefeld takımında forma giyen Erhan Albayrak ile anlaşmaya vardı. Saran, Erhan ile her konuda anlaştıklarını belirtti. İstanbul'a gelen Erhan Albayrak, bugün sözleşme imzaladıktan sonra Antalya'daki kampa katılacak.
Revivo-Galatasaray flörtü
Revivo ile de. aralarında ödemeyle ilgili problemlerin devam ettiğini belirten Saran, "Revivo'nun Galatasaray ile görüştüğünü basından okuduk.
Bunu, kendisi de doğruladı. Revivo'ya kapımız açık, gelsin oturup konuşalım. Yaptıklarının şık olmadığı da ortada" diye konuştu.
İki başkan, Aziz Yıldırım ile Özhan Canaydın'ın centilmenlik anlaşması yaptıklarını belirten Saran, Revivo'nun Galatasaray'a gitmesi halinde, kendilerinin de Hasan Şaş ile ilgileneceklerini söyledi. Ümit Özat'la iki yıllık yeni bir anlaşma yaptıklarını açıklayan Saran, Rüştü'yle de ön görüşme yaptıklarını söyledi.