Raul Meireles 'öfkeli'

Raul Meireles 'öfkeli'
Raul Meireles 'öfkeli'
Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Raul Meireles, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği 12 maçlık cezayla ilgili önemli açıklamalar yaptı

İSTANBUL - Portekiz Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde 'Raul Meireles Öfkeli' başlığıyla yer alan yazıda, Meireles'in, "Raporda, hakeme tükürdüğüm, hakaret ettiğim ve 'gay' işareti yaptığım söyleniyor. Bunların hiçbiri geçerli değil. Asla yüzüne tükürmedim. Birinin yüzüne tükürmek iğrenç bir hareket ve fiziksel hareketten çok daha ciddi olduğunu düşünüyorum. Tükürme olayının gerçekleştiği bir fotoğraf var mı? Yok çünkü öyle bir hareket olmadı. Olamaz da, bu imkansız. Ayrıca eşcinsel olduğu anlamına gelen hareket yaptığım şeklinde suçlanıyorum. Ben onun korktuğunu söylemek anlamında bir işaret yaptım. Ben global bir hareket olduğunu düşünüyorum. Eşcinsel birine böyle bir şey yapmam, çünkü O'nun cesurca bu tercihi yaptığını bilirim ve böyle biri de cesurdur. Benim de eşcinsel arkadaşlarım var, eşcinsel olurken cesur olmanız gerekir" sözlerine yer verildi.

‘ASLA AYRIMCI DAVRANIŞLARDA BULUNMADIM’

Asla ayrımcı davranışlarda bulunmadığını, kendisinin de birçok dövmesinin bulunduğunu ve farklı bir saç tarzının olduğunu dile getiren Meireles, "Dövmelerim ve saç şeklimle farklı bir tarzım var. Ayrımcı hareketler yapmam mantıksız değil mi. Asla ayrımcı davranışlarda bulunmam. Bu yüzden insanlara ayrımcı davranışlarda bulunduğum için ceza almam çok anlamsız" diye konuştu.

Portekizli futbolcu, maçın hakemi Halis Özkahya'nın raporunda yer alan hakaret konusuyla ilgili olarak da şunları söyledi;

"Raporda dil üzerinden hakaret ettiğim söyleniyor. Bilmediği bir dilde hakaret etmişim. Bence hakem Portekizce bilmiyor ve ben İngilizce konuştum. İlk sarı kartımı gördüğümde İngilizce konuştum. O da bana İngilizce cevap verdi" dedi.

‘ADALETİN YERİNİ BULMASI İÇİN MÜCADLELE EDECEĞİM’

Raul Meireles son olarak, adaletin yerini bulması için mücadele edeceğini sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu;

"Ben onlar gibi insanları yapmadıkları şey için kimseyi suçlamam. O gün maç oldukça çekişmeli geçiyordu. Türk liginin en karşılaşmalarından biriydi. Ben de uygunsuz tepki gösterdim. Neden cezalandırıldığımı biliyorum fakat o suçlamalardan ötürü değil. Ben o diğer suçlamaları kabul etmiyorum. Hakemin, benim sadece imajımı lekelemek istediğini hissediyorum. O yalanları neden raporuna yazdı anlamıyorum. Ben bu yalanlara tahammül etmeyeceğim. Adaletin yerini bulmasını istiyorum ve bunun için de mücadele edeceğiz."(DHA/ Gökhan Hebepçi)