REAL MADRİD İÇİN KÜÇÜK İnsanlık için büyük transfer!

REAL MADRİD İÇİN KÜÇÜK
İnsanlık için büyük transfer!
REAL MADRİD İÇİN KÜÇÜK
İnsanlık için büyük transfer!
Futbol tarihinin en pahalı transferine yine Real Madrid imza attı. Mor Menekşeler, Premier Lig'in yıldızlarından Tottenham Hotspur'lu Gareth Bale'i imza töreniyle 'dünyaya tanıttı'.

Dudak uçuklatan ücretlerin döndüğü futbol dünyasında ‘bütün yaz konuşulan’ transfer önceki gün nihayetlendi. Tottenham Hotspur’un yıldızı Gareth Bale, 100 milyon euro karşılığında Real Madrid’e transfer oldu. Cristiano Ronaldo’nun ardından yine dünyanın en pahalı transferini yapan Mor Menekşeler, 24 yaşındaki Galli oyuncu için dün Santiago Bernabeu’da imza töreni düzenledi. Real Madrid’de 2002 yılından beri transfere harcattığı para 1 milyar euroyu aşan Başkan Florentino Perez, törende ilk konuşan isim olurken, transferin zorluğuna değinip “Taraftar ve takım arkadaşların senden çok şeyler bekliyor. Futbol efsanesi bir kulübe hoş geldin. Galli bir çocuğun rüyası gerçek olmaya başladı” dedi.

Düş gerçekleşti!

10 bine yakın taraftarın katıldığı tanıtımda Bale ise “Benim için Real Madrid’de oynamak büyük bir düştü ve gerçekleşti” ifadesini kullandı.
11 numaralı formayı giyecek olan Bale’in transferi için ekonomik krizle boğuşan İspanya’da tepkiler oluşmuştu. Barcelona Teknik Direktörü Gerardo Martino ve UEFA Başkanı Michel Platini, bir futbolcuya bu kadar para verilmemesi gerektiğini belirten açıklamalar yapmışlardı.
Real Madrid bu son imzayla futbol tarihinin en pahalı 10 transferinden 5 tanesini gerçekleştirmiş oldu. Mor Menekşeler’in bir önceki rekoru Manchester United’dan 94 milyon euroya aldıkları Cristiano Ronaldo olmuştu.