Real Madrid ilk 'resmi' maçta mağlup

Geçen senenin La Liga şampiyonu Real Madrid ile Kral Kupası şampiyonu Sevilla'yı karşı karşıya getiren Super Kupa'da, Sevilla, Real'i Fabiano'nun 28. dakikadaki penaltısıyla 1-0 yendi ve avantaj yakaladı.

SEVILLA - Geçen senenin La Liga şampiyonu Real Madrid ile Kral Kupası şampiyonu Sevilla'yı karşı karşıya getiren Super Kupa'da, Sevilla, Real'i Fabiano'nun 28. dakikadaki penaltısıyla 1-0 yendi ve avantaj yakaladı. Cumartesi gecesi oynanan karşılaşmada Sergio Ramos'un Sevilla forveti Duda'yı düşürmesiyle kazanılan penaltıyı Fabiano, Iker Casillas'ı ters köşeye yatırarak gole çevirdi ve takımının tarihindeki ilk İspanya Süper Kupası'nı alması yolunda avantajı getirdi.
Son iki sezona kadar müzesine sadece dört kupa getirebilen Endülüs ekibi, son iki sezonda katıldığı dört kupa finalinden de evine kupayla dönerken iki kez UEFA Kupası'nı, birer kez de Avrupa Süper Kupası'yla Kral Kupası'nı müzesine götürdü. Haziran'da 30. lig şampiyonluğunu kazanan 'Galaktikos' ise yedi kez müzesine götürdüğü Süper Kupa'yı en son dört sene önce David Beckham'lı kadrosuyla almıştı. (Spor Servisi)