Real Madrid'de Ronaldo krizi çıktı!

Real Madrid'de Ronaldo krizi çıktı!
Real Madrid'de Ronaldo krizi çıktı!
La Liga devi Real Madrid'de yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun, teknik direktör Rafael Benitez ile sorun yaşadığı ve bu rahatsızlığını Başkan Florentino Perez'e ilettiği iddia edildi.

MADRİD - İspanya'da internet üzerinden yayın yapan "El Confidencial" gazetesinde yer alan haberde, sezon sonunda takımdan ayrılarak Fransa'nın Paris Saint-Germain ekibine gideceği iddiaları ortaya atılan Cristiano Ronaldo'nun, 8 Kasım'da deplasmanda Sevilla'ya 3-2 yenildikleri maç öncesi Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez ile konuşma yaptığı ileri sürüldü.

Haberde, Ronaldo'nun son dönemlerde basına yaptığı açıklamalardan, Paris Saint-Germain Kulübü Başkanı Nasser El-Khelaifi ve teknik direktörü Laurent Blanc ile samimi pozlarından rahatsız olan Perez'in, Portekizli futbolcudan beklemediği bir söz duyduğu yazıldı. Ronaldo'nun Real Madrid Teknik Direktörü Rafael Benitez'i kastederek, "Bu teknik direktör ile hiçbir şey kazanamayız" şeklinde konuştuğu öne sürüldü.

Öte yandan Ronaldo'nun tavırlarından rahatsız olduğu söylenen Perez'in de güvendiği kulüp yöneticilerine "Birileri Portekizli oyuncunun bonservisini ödeyecekse gitsin ve bu konu kapansın" dediği iddiası ortaya atıldı. Portekizli futbolcunun sözleşmesini tek taraflı feshetmesi durumunda, bir milyar Euro'yu bulan bonservis bedelini hiçbir kulübün ödemeyeceği savunuldu.

Real Madrid'de futbolculardan Gareth Bale ile de sorun yaşadığı belirtilen Ronaldo'nun son dönemlerdeki rahat hareketlerinin, Sevilla yenilgisine rağmen filminin tanıtımı için Londra'ya gitmesinin ve burada basın toplantısı yapıp televizyon programlarına çıkmasının, Real Madrid çevresinde hoş karşılanmadığı ifade edildi. (AA)