Real Madrid'den bir transfer daha

Real Madrid'den bir transfer daha
Real Madrid'den bir transfer daha
Son olarak Martin Odegaard'ı kadrosuna katan Real Madrid, Brezilya kulübü Cruzeiro ile 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Lucas Silva'nın transferi için anlaştı.

MADRİD - Cruzeiro Kulübü Başkan Yardımcısı Marcio Rodrigues, "Anlaşma sağlandı ve resmi açıklama yapılacak. Kulüp olarak Lucas Silva'nın yerini doldurmakta zorlanmayacağız. Altyapıda Eurico gibi şans bekleyen genç futbolcularımız var" dedi.

Rodrigues, kulübüyle 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan Silva'nın, Real Madrid ile 30 Haziran 2021'e kadar sözleşme imzalayacağını duyurdu.

Real Madrid bu sezon 19 yaşındaki Marco Asensio'yu transfer ederek, daha çok tecrübe kazanması için sezon sonuna kadar Real Mallora takımında kalmasına izin vermişti. Real Madrid, dün renklerine kattığı 16 yaşındaki Norveçli Martin Odegaard'ı ise 2. takımı olan Real Madrid Castilla'ya gönderdi.

İspanyol basını, Real Madrid'in yaklaşık 1,5 yıl önce 30 milyon Euro karşılığında Real Sociedad'tan aldığı Illarramendi'yi, Lucas Silva'nın gelişinden sonra göndermeyi düşündüğünü ileri sürdü. (AA)