Real Madrid'den ilginç totem

Real Madrid'den ilginç totem
Real Madrid'den ilginç totem
İspanyol devi, kendilerini Bayern Münih ile oynanan yarı final maçına götüren kaptan pilot ile Portekiz'e suçtu.

Atletico Madrid ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi finali için Lizbona’a giden Real Madrid kafilesini taşıyan uçak askeri bir havaalanına inmek zorunda kaldı.

Karşılaşmayı izlemek üzere Portekiz’de bulunan binlerce taraftarın, takımının inişini görüntülemek için Lizbon uluslararası havaalanını akın etmesi üzerine güvenlik gerekçesiyle iniş rotası değiştirildi. Real Madrid'in, uğurlu gelir düşüncesiyle uçak firmasından kendilerini Bayern Münih ile oynanan yarı final karşılaşmasına götüren kaptan pilotu seçmesi dikkati çekti.

Öte yandan Madrid’e yakınlığından dolayı kendi özel araçları ile Lizbon’a giden yaklaşık 50 bin biletsiz taraftar kente ulaştı. Lizbon sokaklarını bir futbol şölenine çeviren iki takım taraftarları arasında şuana kadar herhangi bir olayın yaşanmadı. Ayrıca hem Real Madrid hem de Atletico Madrid, Lizbon’a gidemeyen taraftarların bu karşılaşmayı dev ekranlardan seyredebilmesi için kendi stadlarını seyircilere açtı. Atletico Madrid, Vicente Calderón stadına kurduğu dev ekranlardan bu karşılaşmayı izlemek isteyen taraftarlardan 5 euro alınacağını açıkladı.

Final karşılaşmasının bitiş düdüğü ile Madrid sokaklarını kutlama havasına dönüştürecek olan kazanan takım taraftarlar içinde özel önlemlerin alındığı ifade edildi. Şampiyonlık kutlamalarının yapıldığı ünlü “Cibeles” meydanının Pazar günü yapılacak olan Avrupa Parlamentosu seçimleri nedeni ile kapalı olacağı onun yerine Pazartesi günü taraftarların meydanda toplanması istendi. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)