Real Madrid'e bir 'vezir' daha

Kadrosunda Zidane, Figo, Ronaldo, Roberto Carlos ve Raul gibi yıldızları barındıran Real, Beckham'ı 42 milyon dolara renklerine kattı.

Önümüzdeki sezon Barcelona forması giymesi beklenen David Beckham, sürpriz bir kararla Real Madrid ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla dünyanın en çok para kazanan sporcusu olan Beckham, primlerle birlikte Real Madrid’den yılda 7 milyon 800 bin Euro alacak.
İspanyol devi, İngiltere Milli Takımı kaptanı Beckham’ı da Manchester United’dan transfer ederek her yıl bir flaş transfer yapma geleneğini sürdürdü. 2000’de Luis Figo, 2001’de Zinedine Zidane, 2002’de Ronaldo'yu alan mor-beyazlıların, son üç yılda transfere harcadığı para, Beckham için ödenen yaklaşık 42 milyon dolarla 200 milyon doları geçti.
Real Madrid’le 4 yıllık ön sözleşme imzalayan Beckham’ın Madrid formasıyla medya önüne 2 Temmuz’da çıkacağı açıklandı.

'FERGUSON’A TEŞEKKÜR EDERİM'

Sponsorlarıyla birlikte uzak doğu turunda bulunan Beckham, yaptığı açıklamada ilk olarak menaceri Alex Ferguson’a teşekkür etti. Özellikle 1998’de Spice Girls müzik grubundan Victoria ile evlendikten sonra hayat tarzı konusunda Ferguson’la sık sık ters düşen ve çatışma yaşayan Beckham, “Beni bugünlere taşıyan adama teşekkür ediyorum” diyerek vefa örneği sergiledi. Beckham, Barcelona yerine Real Madrid’le anlaşma nedeni olarak da Şampiyonlar Ligi’nde oynama isteğini gösterdi.

BARCELONA’DA ŞOK

Barcelona’da 15 Haziran’da yapılan başkanlık seçimini David Beckham ve Rüştü Reçber kozuyla kazanan Başkan Joan Laporta da verdiği sözü tutamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Adaylık döneminde Manchester United kulübüyle anlaşma sağlayan Laporta, Beckham’ın 'Resmi titri olmayan biriyle transfer pazarlığı yapmam' sözü sonrası yıldız futbolcuyla görüşme işini seçim sonrasına bırakmıştı. Ancak geçen zaman Real Madrid’e yaradı. Real Madrid 2000 yılında Figo’yu transfer ettikten sonra Beckham’ı da bir anlamda ezeli rakibinin elinden alarak ikinci darbeyi vurdu.

BECKHAM FORMALARI BEKLENİYOR

Otoriteler Beckham transferinin futboldan çok ticari amaçlı olabileceği görüşünde. Zira Real Madrid’de Beckham’ın mevki sağ kanatta en az İngiliz futbolcu kadar kaliteli bir isim Luis Figo forma giyiyor. Mor-beyazlılar 2 yıl önce Juventus’tan Zidane’ı transfer ettiğinde sadece ilk gün satılan forma sayısı 80 bin’i bulmuştu. Şimdi Real Madrid taraftarları sabırsızlıkla Beckham formalarının satışa çıkmasını bekliyor. Real Madrid’de 7 numaralı formayı Raul giyiyor. Gelen haberler Beckham’ın 77’yi seçeceği yönünde.
Bunun yanı sıra Real Madrid ve sponsorlarının, uzak doğuda geniş bir hayran kitlesine sahip olan David Beckham’ın popülaritesinden ticari anlamda yararlanmayı hedefledikleri belirtiliyor.

FİGO'NUN DURUMU MERAK KONUSU

Beckham’ın Madrid’e transfer olması, bir süredir İnter’e transfer olacağı yönünde haberler çıkan Figo’nun olası transferini hızlandırabilir. Beckham’ın gelişinden rahatsız olan bir diğer futbolcu Guti de bunu açıkça söylemekten kaçınmadı. Guti, “Beckham’ın gelişiyle daha fazla yedek kalacaksam transfer olmayı tercih ederim"
diye konuştu.