Real Madrid'in 20 yıllık hasreti sona erdi

Real Madrid'in 20 yıllık hasreti sona erdi
Real Madrid'in 20 yıllık hasreti sona erdi
Real Madrid, sahasında oynanan Final Four'u Olympiakos'u 78-59 mağlup ederek kazandı. Saha içinde 'makine gibi işleyen sistemi' ve arzulu oyunuyla rakibine üstünlüğünü kabul ettiren İspanyol devi şampiyonluk kupasını kaldırdı. Basketbolda Avrupa Ligi'nde son şampiyonluğunu 1995'te kazanan İspanyol ekibi, 20 yıl sonra mutlu sona ulaştı.

RADİKAL- Basketbolda THY Avrupa Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan İspanya'nın Real Madrid takımı, 20 yıllık özlemine son verdi. Ev sahipliğini yaptığı Dörtlü Final'de ilk önce Türk temsilcisi Fenerbahçe Ülker'i geçen Real Madrid, finalde CSKA Moskova'yı eleyen Yunan ekibi Olympiakos'la karşılaştı. Avrupa Ligi'ni en fazla kazanan ekip olmasına rağmen en son şampiyonluğunu 1995'te elde eden Real Madrid, Olympiakos karşısında şampiyonluk hasretini dindirdi.

Real Madrid 96-87 Fenerbahçe... Avrupa Ligi'nde final rüyası Madrid'de bitti


9'UNCU AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Rakibini 78-59 mağlup eden Madrid ekibi, seyircisinin önünde 9. Avrupa şampiyonluğuna imza attı. Real Madrid, Avrupa'nın bir numaralı kupasında daha önce 1964, 1965, 1967, 1968, 1974, 1978, 1980 ve 1995 yıllarında şampiyonluk yaşadı. Eflatun-beyazlılar, son iki yılda finalde kaybettiği Avrupa Ligi'ni bu kez kazandı.  


Real Madrid'de maç sonrası Felipe Reyes ve arkadaşlarının kupa coşkusu objektiflere böyle yansıdı. 

REAL MADRİD RÖVANŞI ALDI

Real Madrid, 2012-2013 sezonunda Londra'da Olympiakos'a kaybettiği final maçının rövanşını da almış oldu. Rakibi karşısında 19 sayı farkla galip gelen İspanyol ekibi, hem rakibinden rövanşı aldı hem de ev sahipliğini yaptığı organizasyonda mutlu sona ulaştı. Real Madrid, 20 yıl önceki son şampiyonluğunu da Olympiakos karşısında yaşamıştı. İspanya'nın Zaragoza kentinde 1995 yılında düzenlenen Dörtlü Final organizasyonunda Real Madrid, şu anda Fenerbahçe Ülker'i çalıştıran Zeljko Obradovic'in baş antrenörlüğünde kupayı kazanma başarısı göstermişti.

(AA)