'Real'e gol atarsam çekinmeden sevinirim'

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, 21 Aralık'ta kura çekimleri yapılacak Şampiyonlar Ligi'nde Porto ya da Real Madrid ile eşleşmek istediğini söyledi. İspanya'nın 'Punto' adlı radyosuna verdiği demeçte, "Porto'yu tercih ediyorum...

MADRİD - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, 21 Aralık'ta kura çekimleri yapılacak Şampiyonlar Ligi'nde Porto ya da Real Madrid ile eşleşmek istediğini söyledi. İspanya'nın 'Punto' adlı radyosuna verdiği demeçte, "Porto'yu tercih ediyorum, olmazsa Madrid de olur" diyen Carlos, sözlerini, "Tekrar Bernabeu'da oynamak güzel olur. Madrid, Türkiye'de çok zorlanacaktır. Eğer Real Madrid'e karşı gol atarsam hiç problemsiz sevineceğim, çünkü taraftar goller istiyor" diye sürdürdü.
Bu arada, "Kendimi 27 yaşında gibi hissediyorum" dediği Fenerbahçe'de iki yıllık sözleşmeye imza attığını kaydeden 34 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, "Başkan, (Aziz Yıldırım) sözleşmemi dört yıl daha uzatmamı istiyor" açıklamasında bulundu. Carlos, futbolu 37 ya da 38 yaşında bırakmak istediğini de söyleyerek, sözleşmesini uzatabileceğinin ilk işaretini verdi.
Mijatoviç'e kızgın
Real Madrid'den ayrılmasında, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e elendikleri maçta yaptığı hata sonrası aldığı sert eleştirilerin büyük etkisi olduğunu söyleyen Carlos, "O dönemde kulüpten önemli birkaç yöneticinin desteğine ihtiyacım vardı. Yöneticilerden daha çok takım arkadaşlarımdan destek aldım. Pregrad Mijatoviç, 'Bir futbolcu sahaya konsantrasyonu tam çıkmalı' diyordu. Ben Avrupa'da üç kupada da oynadım ve rakiplere hiç gol şansı tanımadım" dedi.
Öte yandan, 23 Aralık'ta oynanacak Barcelona-Real Madrid maçı ile ilgili değerlendirmesi sorulan Brezilyalı futbolcu, "1-1 beraberlik. Önemli olan Real Madrid'in kaybetmeyip, liderliği bırakmaması. Barça biraz zorlansın!" diye konuştu.