Rebrov sırasını bekleyecek

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Ankaragücü deplasmanında farklı bir kadroyla sahaya çıkacak. Genç hoca, kötü
performansı nedeniyle Ortega'yı yine yedek kulübesine çekmeyi planlarken, Ceyhun'a şans tanıyacak.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Ankaragücü deplasmanında farklı bir kadroyla sahaya çıkacak. Genç hoca, kötü
performansı nedeniyle Ortega'yı yine yedek kulübesine çekmeyi planlarken, Ceyhun'a şans tanıyacak. Besçasnıh ile Serhat ise forvette görev yapacak. Çetin, Ukraynalı Rebrov'u ise yetersiz gördüğü için kulübede otur-tacak. Çetin'in alternatif isimlerin çok olması nedeniyle kadro kurmakta zorluk çektiği belirtilirken, tercihini yenilerden yana kullanması bekleniyor.
Bir Arjantin bilmecesi!
Dünkü çalışmaya katılmayan Ortega'nın sakatlığının ciddi olmadığı, bir hayli moralsiz olduğu gözlerden kaçmadı. Arjantin'in Ole gazetesi, River Plate başkanı Aguillar'ın, Ortega'yı almak için girişimlerini sürdürdüğünü yazdı. Gazete, Arjantinli yıldızın eşinin doğumu için gelecek ay ülkesine geleceğini ve yöneticilerle görüşüp, bu transfere son noktayı koyacağını iddia etti. Aziz Yıldırım'la görüşmek isteyen menacer Caliendo
ise başkana bir türlü ulaşamadı. İtalyan menacerin, pazar gününe kadar Türkiye'de kalacağı belirtildi.
Çetin, hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılan Ortega'nın, Fenerbahçe ile sözleşmesi olduğunu anımsatarak, "Tek sıkıntısı, hamile eşini görememek. Ona çok ihtiyacımız var. Bu nedenle gereken her türlü desteği kendisine vereceğiz" dedi. Bu gelişmelere rağmen Ortega'nın sorun çıkarması durumunda yönetim, UEFA'yı şikayette bulanacak. Bu arada, derbide kırmızı kart gören Fatih Akyel ve Johnson kötü oynadıkları için taraftarlardan özür diledi. Boynunda fıtık bulunan Steviç ise tedavisini Almanya'da sürdürüyor.
Öte yandan Kicker dergisi, Werder Bremen'in Ümit Özat'ı transfer etmek için girişimlerini sürdürdüğünü yazdı. Dergiye konuşan Alman ekibinin menaceri Klaus Allofs, "Gelecek sezon için iyi bir savunma oyuncusuyla anlaşmak istiyoruz. Aklımızdan, ilk olarak Ümit Özat geçiyor" dedi. Allofs, Mustafa Doğan'ı izlediklerini de sözlerine ekledi.