Rebrov'un Ada serüveni

Sergei Rebrov, Tottenham kadrosuna 2000 yılının yazında katıldı. 39 maçta 12 gol attı. Daha ilk senesinde bir röportajda "Bu, benim rüyalarımın takımı değil. Gelecekte Londra'da yaşamayı düşünmüyorum" deyince, taraftarların tepkisini çekti.

LONDRA - Sergei Rebrov, Tottenham kadrosuna 2000 yılının yazında katıldı. 39 maçta 12 gol attı. Daha ilk senesinde bir röportajda "Bu, benim rüyalarımın takımı değil. Gelecekte Londra'da yaşamayı düşünmüyorum" deyince, taraftarların tepkisini çekti.
2001'in eylülünde, "Kulübede oturmaktan sıkıldım, burada mutlu değilim, ayrılmayı düşünüyorum" dedi. Ertesi ay, "Beş yıllık kontratım var. Beni isteyen kulüpler varsa, Tottenham'la oturup pazarlık yapmaları gerek" diyen Rebrov, 2002 şubatında Arsenal menaceri Arsene Wenger'in kendisini istediğini söyleyerek bir kez daha gazetelerin manşetlerine fırladı. Ukraynalı oyuncu ile Tottenham menaceri Hoddle arasındaki ilişkinin sıfır noktasına geldiği bir sır değildi artık... Martta ise "Oturarak para kazanmak için gelmedim. Bordeaux'dan teklif aldım ama şartlarda anlaşamadık. Fulham da ilgileniyor" sözleriyle haber oldu. Ukrayna'nın hocası Leonid Buriak da "Kendisiyle Lazio ve Leverkusen'in ilgilendiğini söylüyor" diyordu.
Temmuzda ise bambaşka bir telden çalmaya başladı: "Kulübüme, artık burada kalmak istemediğimi söyledim. Dinamo Kiev'i her zaman çok sevmiştim ve kalbim hep onlarla." Bordeaux'dan Dinamo Kiev'e kadar pek çok Avrupa kulübüyle flört eden Rebrov, sonunda İstanbul'da. Ada basını, bu transfere en çok sevinen kişinin Tottenham menaceri Glenn Hoddle olduğunu yazıyor. Rebrov ise, kendisine insan muamelesi bile yapmadığını düşündüğü çalıştırıcısından kurtulduğu için çok mutlu. (Spor Servisi)