'Rekem Aslanı'na veda busesi

Galatasaray ve teknik direktör Erik Gerets'in yolları dostane biçimde ayrıldı. Belçikalı çalıştırıcı için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen veda töreninde...

İSTANBUL - Galatasaray ve teknik direktör Erik Gerets'in yolları dostane biçimde ayrıldı. Belçikalı çalıştırıcı için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen veda töreninde, başkan Özhan Canaydın, başkan yardımcısı Adnan Polat, yönetim kurulu üyeleri Atilla Kınay, Fatih Gökşen, Haldun Üstünel ve Tunca Hazinedaroğlu hazır bulundu.
Başkan Canaydın konuşmasında, "Şahsi dostum ve arkadaşım olan sayın Gerets'le yollarımız burada ayrıldı. Hem Galatasaray, hem de kendisi adına hayırlı olmasını diliyorum. Galatasaray'ın menfaatleri için böyle bir karar aldık. Bu hareketimizin ne kadar doğru olduğu zaman içinde görülecektir" diye konuştu.
Başkan Yardımcı Polat da "Birlikte güzel günlerimiz de oldu, mutsuz zamanlarımız da. Karşılıklı sevgi ve saygı içinde çalıştık. Bugün şartlar ayrılığı getirdi. Dostluğumuz devam edecektir. Emek ve hizmetleri için kendisine teşekkür ediyoruz. İleride yollarımız tekrar kesişecektir. Futbol dışında da bir araya gelebiliriz. Türkiye'de her zaman dostları olduğunu bilmelidir" ifadelerini kullandı.
Bu arada Belçika'nın en büyük gazetelerinden biri olan HLN gazetesine açıklamalarda bulunan Gerets, Wolsburg, Hertha Berlin, Feyenoord ve Manchester City'den teklifler aldığını söyledi. Galatasaray'dan ayırılışıyla ilgili gazeteye açıklamalarda bulunan Belçikalı çalıştırıcı, "Şu an sakin ortama alışmaya çalışacağım. Buradan iyi hislerle ayrılıyorum" diye konuştu.
Hakan Ünsal da özür diledi
Bu arada Gerets'in aralarında yaşanan bir gerginlikten ötürü özür dilediği Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Ünsal, yazılı bir açıklama yaptı. Ünsal, "Ona kin beslemedim. Gerets büyük bir erdem örneği göstermiştir. İnsan olarak iyi biri diye düşünüyorum. Ben de onu incitecek bir yorum yapmışsam kendisinden özür diliyorum" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)