Reklam yoksa takım var!

Turuncu-Beyazlı yönetimin hafta içindeki yoğun çabalarına rağmen takımın formasının göğsüne bir reklam bulunamadı.

  • Turuncu-Beyazlı yönetimin hafta içindeki yoğun çabalarına rağmen takımın formasının göğsüne bir reklam bulunamadı. Bu durum karşısında, Adanaspor takımı sahaya göğüslerinde kendi fotoğrafları olan bir formayla çıkmayı tercih etti.
  • Adanaspor'un 4.5 trilyon liralık vergi borcu nedeniyle gelirlerine konulan haciz işleminin kaldırılmasına yönelik girişimlerden olumlu sonuç alındığı ve yeni bir taksitlendirme sürecine başlanacağı açıklandı. Adanaspor Kulübü Menajeri Şahabettin Yavuzer de gelirlerinin tamamına haciz konulduğunu ve zor günler yaşadıklarını, Ankara'daki çalışmaların yararlı geçtiğini söyledi.
  • Maç sabahı sıcak ve nem, karşılaşmanın başladığı saatlerde yerini hafif bir esintiye bırakınca, her iki takımın oyuncuları da rahatladı. Adanaspor kalecisi Murat Şahin karşılaşmadan önceki ısınma hareketleri sırasında hafif bir sakatlık geçirdi. Genç eldiven, kısa bir tedavinin ardından sahaya çıktı.
  • Adanaspor taraftarı maça beklenen ilgiyi göstermedi. Adanaspor tribünleri Galatasaray sahaya çıktığında alkışladı, en çok ilgiyi de Hakan Şükür'e gösterdiler. Maç öncesi sahaya giren bir taraftar santra noktasına Adanaspor bayrağı dikti. 15 bedensel engelli sporseverin saha kenarından izlediği karşılaşmaya Adana dışından 50 basın mensubu akredite oldu.
  • Hakan Ünsal, Arif ve Pinto'yu İstanbul'da bırakan teknik ekip, hafta içerisinde sağ arka adalesinden sakatlanan Batista'yı da, Real Sociedad sınavı öncesi riske etmedi ve yedek soyundurdu.
  • Takım arkadaşlarıyla birlikte cuma namazını kılan Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, camiden çıkışında cemaatte bulunan hayranlarına imza dağıttı. Takım kaptanı Bülent Korkmaz ise, maçla ilgili bir soruya, "Konuşmamız yasak" karşılığını verdi.
  • Galatasaray'ın salı günü Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacağı Real Sociedad, zorlu mücaedele için İstanbul'a yönetim kurulu, taraftarlar ve politikacılarla birlikte gelecek.
  • Brezilya'nın 1994 yılı Dünya Kupası şampiyonluğunu yaşayan ünlü kaleci Claudio Taffarel, futbol yaşamına son noktayı koyduğunu açıkladı. Galatasaray'da 1998-2001 yılları arasında, ayrıca İtalya'da Parma'da ve Reggiana'da oynayan 37 yaşındaki deneyimli futbolcuya, İtalya'nın Serie A takımlarından Empoli'den bir yıllık öneri gelmişti.