Rekor derken hezimet...

NBA'de üst üste on maçtır kazanan New Jersey Nets, sahasında oynadığı Sacramento karşılaşmasına, saadet zincirini 11 maça çıkarmak ve kulübün tarihinde yeni bir rekora imza atmak amacıyla çıktı ama Batı'nın iddialı ekibi Sacramento Kings, buna izin vermedi.

NEW JERSEY - NBA'de üst üste on maçtır kazanan New Jersey Nets, sahasında oynadığı Sacramento karşılaşmasına, saadet zincirini 11 maça çıkarmak ve kulübün tarihinde yeni bir rekora imza atmak amacıyla çıktı ama Batı'nın iddialı ekibi Sacramento Kings, buna izin vermedi. Hidayet Türkoğlu'nun takımı, oyunun ilk dakikasından son düdüğe kadar rakibi önünde çok üstündü ve sahadan 118-82 gibi olağanüstü bir galibiyetle ayrılarak, bu sezonun en farklı sonuçlarından birini elde etti. 4/6 üçlük isabeti sağlayarak 24 sayı üreten Yugoslav skorer Peja Stojakoviç ile 23 sayıya imza atan
oyun kurucu Mike Bibby gecenin yıldızlarıydı. 8 dakika sahada kalabilen Hido ise, bu kısa zaman dilimine 3/4 şut, 1/2 serbest atış isabetiyle 7 sayı, 4 ribaunt ve 2 asist sıkıştırdı. Ev sahibi New Jersey'de hiçbir oyuncunun 11 sayının üzerine çıkamaması, maçın ilginç notlarından biriydi.
Gecenin diğer maçında, Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs'ü 90-87 yenerek çıkışını sürdürdü. 19'ar sayıyla oynayan Scottie Pippen ile Derek Anderson, Portland'ı galibiyete taşıyan isimlerdi. San Antonio'nun her şeyi Tim Duncan'ın 5/15 isabetle 12 sayıda kalması, konuk ekibin belini büktü. (Spor Servisi)