Rekora doymayan adam: Kobe Bryant

NBA'de kırılmadık rekor kalmıyor. Ya da başka türlü söylersek, ne yaparsanız NBA'de bir rekora karşılık geliyor. Bu tip ilginç bir rekora son olarak Los Angeles Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant imza attı.

MEMPHIS - NBA'de kırılmadık rekor kalmıyor. Ya da başka türlü söylersek, ne yaparsanız NBA'de bir rekora karşılık geliyor. Bu tip ilginç bir rekora son olarak Los Angeles Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant imza attı. Kobe, Memphis Grizllies'i 121-119 mağlup ettikleri maçta 60 sayı atarak NBA tarihinde üst üste üç maçta 50 sayı barajını geçen dördüncü oyuncu oldu. Daha önce bu başarıyı Elgin Baylor, Michael Jordan ve Wilt Chamberlain göstermişti.
Gecenin bir diğer maçında Pasifik Grubu'nu lider tamamlamayı garantileyen Phoenix Suns, Sacramento Kings'i 118-100 yendi. Suns'ta yedi oyuncu çift haneli rakamlara ulaşırken, Amare Stoudemire attığı 33 sayı ve aldığı 21 ribauntla gecenin yıldızı oldu. Diğer sonuçlar şöyle: New York Knicks-Portland Trail Blazers: 86-92, Chicago Bulls-Denver Nuggets: 109-108, Houston Rockets-Detroit Pistons: 91-85. (Spor Servisi)