Renklerin kardeşliği

Galatasaray, ligin 28. haftasının açılış maçında bugün Göztepe ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tamamladı.

İZMİR - Galatasaray, ligin 28. haftasının açılış maçında bugün Göztepe ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tamamladı. Lider Beşiktaş'ın, erteleme maçında Diyarbakırspor'a yenilmesiyle, zirvede bir puan farkla ikinciliğini koruyan Sarı-Kırmızılılar, Göztepe maçı öncesi sakat oyuncular nedeniyle sıkıntılı. Cim Bom'da sakatlıkları bulunan kaptan Bülent, Ayhan ve Emre ile sarı kart cezalısı Hakan, İzmir kafilesine alınmadı. Sakatlığı nedeniyle takımın son maçlarında oynayamayan Ergün'ün ise bugünkü maçta forma giymesi bekleniyor.
Beşiktaş'ın, Diyarbakır'da mağlup olmasının ardından futbolcularıyla bir toplantı yapan teknik direktör Fatih Terim, "Artık ipin ucu bizde" dedi. Dizginleri ele aldıklarını dile getiren Terim, "ligin kaderini biz belirleyeceğiz. Yakaladığımız bu avantajı kaybetmemeliyiz. Rakibimizden bir puan gerideyiz ancak onlarla da karşılaşacağız. Beşiktaş'ı,
İnönü'de yendiğimiz takdirde biz şampiyon oluruz. Bundan sonrası için hata istemiyorum. Bulduğumuz fırsatı kaçırmayacağız" uyarısında bulundu.
Göztepe Teknik Direktörü İlyas Tüfekçi, daha önce formasını giydiği Galatasaray ile oynayacakları maç öncesinde, "Bu maçta en fanatik Göztepeli ben olacağım" dedi. Maça kazanmak için çıkacaklarını belirten Tüfekçi, "Galip geldiğimiz Diyarbakırspor maçı öncesinden bile daha çok ümitliyim. Beşiktaş'ın, Diyarbakır'da kaybetmesi onların kazanma isteklerini artırabilir. Ancak biz kendi oyunumuza bakacağız" diye konuştu.