Reus'a 540 bin Euro ceza!

Reus'a 540 bin Euro ceza!
Reus'a 540 bin Euro ceza!
Borussia Dortmund'un yıldızı Marco Reus, ehliyetsiz olarak araba kullandığı için 540 bin Euro para cezasına çarptırıldı. Alman yıldızın, ehliyeti olmamasına rağmen yıllardır direksiyon başında oturduğu anlaşıldı.

Marco Reus, 18 Mart 2014 tarihinde antnenmandan sonra lüks arabası ile eve giderken trafik polisi tarafından durduruldu. Yapılan kontrolde Reus, ehliyetini gösteremedi. Bunun üzerine başvurulan merkezi bilgi sisteminden yıldız futbolcunun ehliyet sahibi olmadığı ortaya çıktı. Araştırma derinleştirilince, Reus'un sahibi olduğu aynı arabanın 5 kez otoyolda sürat sınırını aştığı ve ceza kesildiği anlaşıldı. Ehliyetsiz futbolcunun, başı derde girmesin diye her cezayı hiç bekletmeden ödediği anlaşıldı. Bu cezalar da dosyaya eklendi.

CEZA NASIL HESAPLANDI?

Dortmund oyuncusu, 90 günlük kazancı karşılığı 540 bin Euro para cezasına çarptırıldı. Para cezası kişinin gelirine göre hesaplanıyor. Reus, Dortmund'dan ayda 180 bin Euro, günlük 6 bin Euro kazanıyor. 90 günün karşılığı 540 bin Euro oluyor.

Alman futbolcuya 90 günden fazla ceza verilseydi, ceza sabıka kaydına geçilecekti. 25 yaşındaki yıldızın diğer bir şansı da ehliyet yasağı getirilmemesi oldu. Reus'un 18 yaşındayken sürücü kursuna gittiği ancak imtihana girmediği, o günden beri de ehliyetsiz olarak araba kullandığı belirtildi. (DHA)


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Ceza

  ,

  Lüks

  ,

  Para

  ,

  Araba

  ,

  sabıka