Revivo bildiğini oynayacak

İkinci yarı hazırlıklarının ikinci etabını Belek'te sürdüren Galatasaray'da, yeni transferlerle birlikte gözler teknik direktör Fatih Terim'e çevrildi.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

BELEK - İkinci yarı hazırlıklarının ikinci etabını Belek'te sürdüren Galatasaray'da, yeni transferlerle birlikte gözler teknik direktör Fatih Terim'e çevrildi. Terim, Lukunku ve Haim Revivo'nun transferiyle birlikte takımın hücum bölgesinde değişiklik yapıyor. Gol yollarında istediği verimi bir türlü alamayan Terim, İsrailli futbolcuyu Ümit Karan-Lukunku ya da Arif-Lukunku arkasında gizli forvet olarak oynatmak istiyor.
İsrailli yıldız Revivo, Fenerbahçe'de çok istediği ama bir türlü görev verilmediği bir bölgede, tamamen serbest olarak oynayacak. Tecrübeli hoca, İsrailli yıldızı top kullanma konusunda da serbest bırakacak. Orta saha ve savunmada yapılacak değişikliklerde de takımın düzenini bozmamaya çalışacak. Terim'in hazırlık maçlarında takımı bu tertiple sahaya çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Öte yandan, Sarı-Kırmızılılar'ın uzun uğraşlar sonucu renklerine bağladığı Liverpool'un Portekizli oyuncusu Abel Xavier'in herhangi bir hastalığı olmadığı belirtildi.
Liverpool: Xavier temiz
İngiliz kulübün, Portekizli futbolcuya yoğun bir araştırma yaptığı ve tüm testlerden geçirdiğinin kanıtı olan raporu birkaç gün içinde Galatasaray yönetimine göndereceği de gelen bilgiler arasında. Galatasaraylı yöneticiler ise, Portekizli oyuncunun İstanbul'a gelmesiyle birlikte, oldukça kapsamlı bir araştırmadan geçtikten sonra resmi imza attırılacağını belirterek, "Xavier konusunda herhangi kaybımız yok; zaten bedelsiz aldık. Parasını maç başına ödeyeceğiz. Galatasaray'ın zarar görmesi olası değil" açıklamasınada bulundu. Xavier'in hafta sonu İstanbul'da olması bekleniyor.
Galatasaray yönetimi, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan milli oyuncu Hasan Şaş konusunu, kamp süresince de çözemeyecek. Bütçesini yeni transferleri bitirebilmek için kullanan Sarı-Kırmızılı yönetim, kulübün maddi durumu nedeniyle de Hasan'a yeni bir teklif iletilmiyor.
Yıldız oyuncunun ise, menacerleri aracılığıyla Avrupa takımlarından gelen teklifleri birer birer değerlendirmeye aldığı öğrenildi.
Yönetimin Hasan Şaş'ın transferini sezon sonuna bırakması durumunda, genç oyuncunun büyük olasılıkla, en iyi teklifi veren kulübe gideceği öğrenildi. Yöneticilerin ise milli futbolcunun "Kulübümle görüşmeden başka takıma asla imza atmam" sözüne güvendikleri ve bu nedenle rahat hareket ettikleri ifade edildi.