Revivo kuşlar kadar özgür

Transferde hızlı adımlarla ilerleyen Galatasaray, daha önce anlaşmaya vardığı Belçika'nın Standard Liege takımının Kongolu futbolcusu Ali Lukunku ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Transferde hızlı adımlarla ilerleyen Galatasaray, daha önce anlaşmaya vardığı Belçika'nın Standard Liege takımının Kongolu futbolcusu Ali Lukunku ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. Fenerbahçe'yle dün resmen yollarını ayıran Revivo'ya ise Galatasaray yolu tamamen açılmış oldu.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde dün gerçekleştirilen ve ikinci başkan Ali Dürüst'ün katıldığı imza töreninde konuşan Ali Lukunku, Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Özellikle Fatih Terim'e teşekkür etmek istiyorum. Transferimdeki en büyük katkı onundu. Karşılığını vermek için elimden geleni yapacağım" dedi. Lukunku, daha önce Fenerbahçe'nin transfer listesinde yer alması ile ilgili soruyu da "Çocukluğumdan beri Şampiyonlar Ligi'ni izliyorum. Galatasaray o ligde hep var. Bu da tercihimde etkili oldu" diye yanıtladı.
Galatasaray'ın renklerine katmak istediği Macar futbolcu Zoltan Gera, bu transfere açıklık getirdi. Macar basınında yer alan haberlere göre Gera, Galatasaray'ın kendine çok düşük bir transfer ücreti önerdiğini, bu parayı kulübü Ferençvaroş'ta zaten kazandığını söyledi. Galatasaray'ın kendisine yıllık 300 bin dolar önerdiğini belirten Macar golcü, gelecek sezon büyük bir olasılıkla İspanya'da oynayacağını belirterek Aslan'a olumsuz yanıt verdi.
Diğer taraftan Galatasaray'ın sorunlu futbolcusu Felipe, Brezilya'nın Flamengo ile anlaştı. Flamengo Kulübü Başkan Yardımcısı Paula Dandez, bu oyuncuyla iki yıllık sözleşme imzaladıklarını, bonservisini FIFA'dan almak için harekete geçtiklerini söyledi. Dandez, FIFA'ya başvurarak Felipe'nin Galatasaray'da 4 aylık alacağının olduğunu, bu süre içinde hiç bir ödeme yapılmadığını ve bonservisini ücretsiz olarak talep ettiklerini açıkladı. Felipe de Flamengo ile anlaştığını doğruladı.