Revivo'nun yolu açılıyor

Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Haim Revivo, FIFA komitesine verdiği raporunda Fenerbahçe'den en son 21 Haziran 2002'de para aldığını belirtti.

ZÜRİH - Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Haim Revivo, FIFA komitesine verdiği raporunda Fenerbahçe'den en son 21 Haziran 2002'de para aldığını belirtti. İsrailli oyuncunun avukatı Dippolito, Revivo'nun Sarı-Lacivertli kulüpten 1 milyon dolar alacağı olduğunu ve bonservisinin kendisine verilmesini talep etti. Bu durum üzerine Fenerbahçeli yöneticileri telefonla arayan komite yetkilisi, "Kendisine ödeme yaptık, dekontları elimizde" yanıtını aldı. Komitenin bugün yapacağı toplantıda nihai bir karar çıkması beklenirken, Revivo'nun açtığı davada haklı olduğu ve bonservisinin kendisine verileceği yorumları yapıldı.
Sarı-Kırmızılı yönetim, Kocaelisporlu Volkan ile prensipte anlaşma sağladı. Bu transfer için Körfez'e 500 bin dolar bonservisin yanısıra Volkan'ın kulübünden alacağı 100 bin dolar da ödenecek. İki kulübün bugün masaya oturarak el sıkışması bekleniyor. Daha önceki görüşmede Yeşil-Siyahlılar bu futbolcu için 1 milyon dolar bonservis ücreti istemiş, bu nedenle görüşmeler tıkanmıştı.
Lukunku Cim Bom'u övdü
Yeni transfer Kongolu futbolcu Ali Lukunku, UEFA'nın resmi internet sitesi "www.uefa.com"a verdiği demecinde Sarı-Kırmızılı kulüpten övgüyle sözetti. Kongolu futbolcu prestijli bir kulüple anlaştığını vurgulayarak, "Galatasaray gibi büyük bir takımla anlaşmak beni çok mutlu etti. İstanbul'da başarılı olacağımı düşünüyorum" dedi. Golcü futbolcu bugün İstanbul'a geldikten sonra sağlık kontrolünden geçecek. Ardından da Marbella'daki kampa dahil olacak. Bu arada, Milan'dan sezon başında Galatasaray'a kiralık olarak gelen, ancak daha sonra kulüple anlaşamayarak ayrılan Muhammed Sarr, İtalyan 2. Ligi takımlarından Ancona'ya kiralık olarak gitti. (Spor Servisi)