Revivo'ya Figovari protesto

Fenerbahçe yönetimi, Galatasaray'a transfer olan Haim Revivo'yu ilginç bir şekilde protesto etme kararı aldı. Buna göre ellerindeki Revivo yazılı 10 numaralı formasını Fenerium mağazalarına getiren Sarı-Lacivertli tüm taraftarlara, yeni forma yüzde 50 indirimli fiyatla satılacak.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, Galatasaray'a transfer olan Haim Revivo'yu ilginç bir şekilde protesto etme kararı aldı. Buna göre ellerindeki Revivo yazılı 10 numaralı formasını Fenerium mağazalarına getiren Sarı-Lacivertli tüm taraftarlara, yeni forma yüzde 50 indirimli fiyatla satılacak.
Yönetici Murat Özaydınlı, 'sevdik mi kalbimize gömeriz, sildik mi tam sileriz' düşüncesiyle bu kararı aldıklarını belirterek, "Formalar eski ve yıpranmış dahi olsa geri alınacak ve yüzde 50 indirimle yenileri verilecek. Fenerium'da satılan formalar isimsiz üretiliyor. Mağazalarda isteğe göre isim ve numara yazılıyor. Taraftarlarımızın elinde birkaç yüz adet Revivo forması olduğunu düşünüyoruz. Eski formaları kısa sürede piyasadan kaldırılacak. Böylece taraftarların elinde Revivo forması kalmayacak" diye konuştu. Özaydınlı kampanyanın 15 Şubat'a kadar süreceğini sözlerine ekledi.
Barcelona kulübü de, Portekizli yıldız Luis Figo'nun ezeli rakipleri Real Madrid'e sürpriz şekilde transfer olmasının ardından benzer bir karar almış ve tüm Figo formalarını geri toplamıştı.
Sarı-Lacivertliler'ın teknik sorumlusu Oğuz Çetin'in ısrarla istediği Ukraynalı futbolcu Rebrov'un transferinin hafta sonuna kadar netlik kazanması bekleniyor. Şube sorumlusu Sadettin Saran, Ukraynalı futbolcuyla görüşerek Fulham'a imza atmasını erteletirken, kendisiyle yaptığı görüşmede, "Seni kısa süre içinde renklerimize bağlayacağız. Başka bir kulüple anlaşma" dediği belirtildi. Rebrov ile her konuda anlaşma sağlanırken, tek pürüzün bonservis bedeli olduğu belirtildi. Saran bugün veya yarın İngiltere'ye gidip, transfere nokta koyacak. Sadettin Saran ayrıca Gaziantepsporlu Kemal'in transferi için yönetimden tam yetki aldı.
Washington bilmecesi sürüyor
Brezilyalı golcü futbolcu Washington'un ise ülkesinde basına yansıyan,
"ABD'den sağlık raporu aldım, durumum iyi. Yakında İstanbul'a döneceğim" haberinin asılsız olduğu ortaya çıktı. Brezilyalı futbolcunun vize sorunu nedeniyle ABD'ye gidemediği ve bu nedenle sağlık kontrolünün geciktiği belirtildi. Menaceri Guellermo Ricardo, bu oyuncunun futbol oynamasında engelleyici bir sağlık sorunu olmadığını özellikle vurgularken, vize sorunundan haberdar olan Fenerbahçe Kulübü'nün hiçbir girişimde bulunmadığını öne sürdü.
MR'ı çekilen Serhat'ın durumunun ise iyi olduğu ve ayağındaki iltihabın iyileşmekte olduğu açıklandı. Genç oyuncu Beşiktaş maçından önce durumunun netlik kazanacağını ve şu anda dişinden kanal tedavisi gördüğünü belirtti.
Antalya kampının ardından iki gün izin yapan Sarı-Lacivertliler, bugün çalışmalarını çift idmanla sürdürecek. Beşiktaş derbisi öncesi cumartesi günü hazırlık maçı yapmayı planlayan Fenerbahçe'nin hangi takımla oynayacağı henüz belli olmadı. Bu arada, kongre üyelerinin 50 milyon liraya çıkartılan yıllık aidatlarını tüzük gereği 31 Ocak Cuma günü akşamına kadar yatırmaları gerektiği açıklandı.
Bu arada Gaziantepsporlu Kemal, yılan hikayesine dönen transferinin bir an önce netliğe kavuşmasını istedi. Transferiyle ilgili gelişmeleri medyadan takip ettiğini, hiç kimsenin de kendisine bilgi vermediğini belirten Kemal, "Kulübümle sözleşmem devam ediyor. Ancak profesyonel bir futbolcu olarak tekliflere açığım. Ancak bu konuda henüz herhangi bir gelişme olmadı. Bu işin kısa sürede sonuçlanmasını istiyorum. Doğal olarak çıkan bu haberlerden ben de çok olumsuz etkileniyorum" diye konuştu.