'Rico aileme hakaret etti'

Fenerbahçeli Mehmet Aurelio, Beşiktaşlı Ricardinho'ya saha içinde aile bireylerini hedef alan hakaretlerde bulunduğu için çok sinirlendiğini açıkladı.

İSTANBUL - Fenerbahçeli Mehmet Aurelio, Beşiktaşlı Ricardinho'ya saha içinde aile bireylerini hedef alan hakaretlerde bulunduğu için çok sinirlendiğini açıkladı. Fenerbahçe Gazetesi'ne verdiği söyleşi, kulübün resmi internet sitesinde de yayımlanan Aure-lio, Beşiktaş'la oynadıkları kupa maçının ardından otoparkta Ricar-dinho ile kavga etmesinin nedenini, ailesine hakaret edilmesi olarak gösterdi. Brezilya asıllı Türk futbolcu şöyle konuştu: "Ailemin her parçası benim için ayrı ayrı önemlidir. Talihsiz bir şekilde saha içerisinde Ricardinho aile bireylerimi hedef alan hakaretlerde bulundu. Ben bunu asla kabul edemem. Ricardinho'ya karşı benim hiçbir kötü düşüncem yok. Onun futbolculuğuna büyük bir saygı duyuyorum. O çok iyi bir oyuncu. Ona karşı hiçbir kinim yok. O orada kaldı, kapandı ve bu konu bitti."
Aurelio, cezalı olduğu için oynayamadığı Beşiktaş ve Trabzon maçlarında çok heyecanlandığını ifade ederek, "Her futbolcu, sahada olmayı tercih eder. Beşiktaş maçını televizyon başında seyrederken bağırıyordum, eşim bana 'Ne yapıyorsun?' diye tepki gösterdi. İzmir'de saha kenarındaydım. Ne mutlu ki güzel bir sonuç aldık ve çok sevindik" dedi. Hakemlerin kasıtlı olarak hata yaptığına inanmadığını belirten Aurelio, bir öğretmenle çalışarak İstiklal Marşı'nı öğrendiğini, yüzde 100 bilmese de milli marşa eşlik edebildiğini söyledi. (Spor Servisi)