Rico: Fener'in hiç şansı yok

Beşiktaşlı Ricardinho, Fenerbahçe'nin İnönü'de hiç şansı olmadığını savundu. Brezilyalı oyuncu, Alman spor dergisi Kicker'e verdiği röportajında...

BERLİN - Beşiktaşlı Ricardinho, Fenerbahçe'nin İnönü'de hiç şansı olmadığını savundu. Brezilyalı oyuncu, Alman spor dergisi Kicker'e verdiği röportajında, birkaç ay önce şampiyonluk yarışını heyecanlandıracaklarına kimsenin inanmadığını belirterek, "Herkes Fenerbahçe'yle ilgili konuşuyordu. Şimdi şampiyonluğu ve kupayı alabilecek takım biziz. Bizim sahamızda Fenerbahçe'nin bir nebze bile şansı yok" dedi. Yenmeleri durumunda Fenerbahçe'nin büyük bir krize gireceğini savunan Ricardinho, "Bu yenilgiden kolay kolay toparlanamazlar. Kalan maçlarda Fenerbahçe, Trabzonspor ve Galatasaray'la oynayacak. Bizim programımız daha rahat" şeklinde görüş belirtti.
Ricardinho, kupa maçı sonrası Aurelio'yla yaptığı kavgayla ilgili de "Orada ne olduğunu hâlâ anlamış değilim. Birkaç sözlü münaka-şadan sonra Fenerbahçeli bir yetkili üzerime atladı, arkamdan da Aurelio yumruklarıyla kafama vurmaya çalıştı. İyi ki güvenlik eleman-ları vardı ve daha kötü olayları engellediler" dedi. Aurelio'nun iki maç ceza, Fenerbahçe'nin de Trabzonspor maçını seyircisiz oynama cezası aldığının hatırlatılması ve bunun Beşiktaş için bir avantaj olup olmadığının sorulması üzerine de Ricardinho, şu yanıtı verdi: "Sportif bir ya-rışta bu türden avantajlar istemiyorum. Ancak kupa maçından sonra yaşanan olayları yaşan-mamış yapamayız. Dolayısıyla Fenerbahçe'nin de bu cezayı çekmesi gerekiyor." (Spor Servisi)