Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyon olamaz!

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyon olamaz!
Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyon olamaz!
Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın deplasmanda 1-0 mağlup olduğu Eskişehirspor maçını değerlendirdi.

Eskişehirspor'un farkı kaçırdığını savunan Sabah Gazetesi yazarı Rıdvan Dİlmen, "Maç ilk yarıda biraz Beşiktaş lehine gelişti ama ikinci yarı Eskişehir çok pozisyon buldu. Özellikle ikinci yarıya bakınca maç Eskişehir lehine 5-1 falan bitebilirdi. Çok müsait pozisyonlardan faydalanamadılar. Oyuncuların formsuz günü olabilir, zihinsel problemi olabilir, fiziksel problemi de olabilir fakat büyük takımlarda taktiksel problem olmaz" yorumunda bulundu.  

Eskişehirspor 1-0 Beşiktaş


Defans kurgusu ve orta saha oyuncularının performansına dikkati çeken eski milli futbolcu, "Rotasyona saygı duyabilirim ama Beşiktaş'ın en çok dikkat ettiğimiz ve beğendiğimiz özelliği dağınık görüntüsü olmamasıydı. Kompakt kelimesi en çok Beşiktaş'la ilgili konuşuldu iki sezondur. Ama dün akşam Eskişehir karşısında özellikle ikinci yarıda bunu göremedik. Gökhan, Kerim, Oğuzhan, Sosa ve Olcay nerede oynadı Beşiktaş'ta? Hiç abartmıyorum, hiçbiri nerede oynadığını bilmiyordur. Atiba girdi üçlü defans oynamaya başladılar. Sol tarafı boş bir üçlü defans oynadılar. Ben hayatımda böyle bir üçlü defans görmedim. Cenk'in golde hatası konuşulabilir ama maç 3-0, 4-0'a gelmediyse Cenk'in bunda payı büyük" ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYON OLAMAZ"

Siyah-beyazlı takımın hocası Slaven Bilic'i eleştiren Rıdvan Dilmen, "Şimdiye kadar övgüler yağdırdığım Bilic, Eskişehir deplasmanında beni yanılttı. Şu eleştirdiğim Beşiktaş bana büyük sürpriz oldu. Beşiktaş bu olamaz. Beşiktaş'ın şu 11'i şampiyon olamaz. Gökhan'sız, Demba Ba'sız, hele hele Atiba'sız mümkün değil. Hele böyle disiplinden koptuğunuz zaman . Bence Bilic'in de konsantrasyonunda düşüş var. Yorgun da gördüm biraz açıkçası. Liverpool'dan Eskişehir maçına kadar geçen bölümde bir saat saha içinde Eskişehir pratiği yapmamış. Bence maç önü de yapmamış hatta ve hatta devrede de yapmamış. Takımda bireysel anlamda pozisyon bilgisi zayıf olan futbolcular var. Skibbe ve Eskişehirspor'u tebrik ederim. Haklı bir galibiyet aldılar. Beşiktaş'ta bir yorgunluk olduğu da çok belli. Karışık bir düzen olduğundan oyuncuların da performansı düştü. Bilic'in Beşiktaş'ı dün Mancini'nin Galatasaray 'ından bile daha dağınıktı. Çorba gibi ama ne çorbası? Cenk Gönen'in golde hatası olabilir ancak maç 3-0, 4-0'a gelmediyse Cenk'in bu durumda payı büyük." şeklinde görüş belirtti.

Skibbe: Galibiyeti hak ettik