Rıdvan Dilmen'den Aykut Kocaman itirafı

Rıdvan Dilmen'den Aykut Kocaman itirafı
Rıdvan Dilmen'den Aykut Kocaman itirafı
Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin 3-0 kazandığı Bursaspor maçını değerlendirdi.

NTV'de yayınlanan '%100 Futbol ' programının yorumcusu Rıdvan Dilmen'in açıklamaları şöyle:

Fenerbahçe 3 - 0 Bursaspor


FENERBAHÇE ZİRVEDEKİ YERİNİ HEMEN GEMEN GARANTİLEDİ

"Programa girerken 'Güle oynaya' diye söyledin mecazi anlamda Değil mi Güntekin? Ona şunu da ekleyeyim; koşa koşa. Fenerbahçe özellikle böyle bir haftada, rakiplerinin puan kaybettiği bir haftada, bu ikramı geri çevirecek değildi. Artık havaya girmiş takım. Konsantrasyon son derece yüksek. Risk almak istemeyen bir teknik adam. Mücadele anlamında da Fenerbahçe takımı, açıkça konuşursak şu ligi hak eden takım diyebiliriz. Konya'ya karşı 3-2'lik mağlubiyetten sonraki performansına baktığımızda arada Karabük'te sallandı, Eskişehir'de puan kaybetti ama kötü oynamadı. Örneğin son iki hafta, fikstüre baktığınızda zorlanabileceğini düşündüğümüz maçlarda 6 gol atıp hiç gol yemeden zirvedeki yerini artık hemen hemen garantiledi gibi gözüküyor."

İKİ OYUNCUYU FARKLI YERE KOYACAĞIM

" Bugün iki oyuncuyu farklı bir yere koyacağım. Gökhan Gönül ve özellikle de Raul Meireles'i. Geldiğinden beri belki en iyi oyunlarından bir tanesini oynadı. Son pasta bir ofansif oyuncunun atacağı Alex pası attı. Onun dışında çok öenmli hameleler yaptı savunmada. Sezonun iyi oyuncularından :Mehmet Topal, Meireles'in altında kaldı. Salih de ilk 30 dakika iyi oynadı. İki tane olağanüstü top attı. Bir iz bıraktı ilk 30 dakika."

Aziz Yıldırım ile 244 kupa


İKİNCİ GOLDEN SONRA G.SARAY MAÇI BAŞLADI

"İkinci gol de olduktan sonra artık Ersun Yanal ve ekibi için Galatasaray maçı başladı. 4 tane sınırda oyuncu var. Riskli oyunculardan Mehmet Topal'ı kaybetmemek için çıkardı. Telekom Stadı'nda kontra ataklarda kullanabileceği Emenike'yi de çıkardı. Doğru işler yaptı bugün hoca. Oyuncu değişikliklerinin zamanlamaları ve tercihleri iyiydi."

FENERBBAHÇE TARİHİNİN EN ANLAMLI ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANMAK ÜZERE

"Fenerbahçe'yi bir sezon analizi yapıp değerlendirmek gerekirse; Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe hocası, Fenerbahçe camiası ve taraftarı çok önemli bir misyon üstlenmiş durumda. Çok önemli bir sezon geçiriyor. Belki de tarihinin en önemli şampiyonluğunu kazanmak üzere. Benim zamanımda da şampiyonluk oldu. Çok uzun yıllar Lefter Abiler, Cemil Abiler zamanında oldu ama bu yıl hedefi yok düşünsenize. Şampiyonlar Ligi'ne gidemeyeceğinizi biliyorsunuz."

AYKUT HOCA FERNANDES'İN BUGÜNLERİNİ GÖRDÜ

"Aykut hocayla yemek yiyordum. Fernandes'le ilgili bir konu oldu. 'Ben Manuel Fernandes'i çok beğeniyorum. Belhanda falan konuşuluyor. Fernandes hiç aklına gelmiyor mu?' dedim. Aykut hoca, 'Bir matematiğini yapayım' dedi. Şimdi biz tabii uzun süredir antrenörlük de yapmıyoruz. Teknik direktörlerin artık matematikleri vardır. Aykut hoca, Fernandes'in bugününü gördü. (Maraton)

Fener, G.Saray'ı 'Hospital'lık etti