@gokhan_karatas

Riera dükkanı kapattı

Riera dükkanı kapattı
Riera dükkanı kapattı
İspanyol futbolcu, 20 Temmuz'da 'bu son tweetim' yazdıktan sonra sessizliğe büründü.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ / Arşivi

Radikal.com.tr - Galatasaray 'da Felipe Melo'nun giydiği 10 numaralı formanın yeni sahibi Hollandalı yıldız Wesley Sneijder olurken, Albert Riera'nın 11 numaralı forması da Didier Drogba'ya gitti. Fildişi Sahilli yıldız, Marsilya ve Chelsea'de giyip özdeşleştiği efsane 11 numara ile ilk kez Fenerbahçe 'ye karşı TFF Süper Kupa maçında mücadele etti.

Terim: Allah'a şükür...


Karşılaşma sonrası teknik direktör Fatih Terim, "Riera ve Melo da benim oyuncum. Bunu takıma yansıtmadan olumlu çözmek önemliydi. Herhangi bir kapris olmadan herkes formayı giydi" açıklamasında bulundu. Ancak maç kadrosunda yer almadığı için Kayseri'de görev yapmayan Riera, bu yeni durumdan pek de hoşnut olmuşa benzemiyor.

Yeni sezonda 77 numarayı giyeceği açıklanan İspanyol futbolcu, twitter adresini kapattı. 'RIERA11' adresi üzerinden sosyal medyayı etkin kullanan futbolculardan olan tecrübeli kanat oyuncusuna, yaklaşık bir aydır twitter'den ulaşılamaması dikkati çekti.

Başbakan'dan Aysal'a kutlama

TARAFTARDAN BASKI

Sarı-kırmızılı taraftarlar, Melo'nun 10 numarayı Sneijder'e vermesi sonrası twitter üzerinden Albert Riera'ya mesaj atarak, "Sen de 11 numarayı Drogba'ya ver" çağrısında bulunmuştu.

"BU SON TWEETİM"

İngiliz ekibi Liverpool'da da 11 numarayı giyen Riera, 20 Temmuz'da yazdığı 'Bu son tweetim. Hepinizin benim kadar mutlu  olmasını diliyorum" mesajından sonra twitter adresini kapattı.

DROGBA'DAN TEŞEKKÜR

GS TV'ye konuşan Didier Drogba , takım arkadaşı Riera'nın forma jestiyle hakkında, "Riera'ya teşekkür ediyorum. Bu numarayı bana verdi” diye konuştu.

İstiklal'de kol kola 'Taksim' sloganı