Riera'dan transfer açıklaması

Riera'dan transfer açıklaması
Riera'dan transfer açıklaması
Galatasaraylı futbolcu Albert Riera, İspanya'da transfer teklifi aldığı ve takımdan ayrılacağı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Real Madrid maçı öncesi teknik direktör Roberto Mancinmi ile basın toplantısı düzenleyen Albert Riera, "Rakibimiz lider durumda ve büyük olasılıkla da grubu lider bitirecek. Bizim grupta ikinci olma gibi bir şansımız var. Bundan daha büyük bir motivasyona gerek yok" dedi.

Mancini: Mümkünse kazanmaya çalışacağız


İspanyol oyuncu, Mancini hakkında yöneltilen bir soruya, "Teknik direktör değişimini pozitif olarak değerlendirmeliyiz. Onunla birlikte, taktik ve fizik olarak çok daha iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Bizim görevimiz bu değişikliğin görülmesi için çalışmaktır" cevabını verdi.

Ronaldo'nun yokluğunun Galatasaray 'ı biraz daha rahatlatabileceğini kaydeden Riera, "Ama Real Madrid'de her futbolcunun yerini dolduracak futbolcu var. Biz sadece kendimize bakıyoruz. Sadece kendi konuştuklarımızı sahada yaparsak, iyi sonuç alırız. Rakibin eksiği ya da yaptıkları bizi değiştirmez" ifadelerini kullandı.

Türkiye 'deki yabancı futbolcu sınırlamasından dolayı az forma şansı bulduğunu değerlendiren tecrübeli futbolcu, "Bu sınırlama her zaman önemli bir handikap ama her takım için geçerli. Bu federasyonun kararı ve kabul etmek lazım ama belki ileride değişir" ifadelerini kullandı.

İspanyol futbolcu, Anderlecht'ten transfer teklifi geldiği iddialarına ilişkin soru üzerine ise "Gelecekte ne olacağını bilemeyiz. Futbolda önemli olan bugündür" şeklinde konuştu.

Galatasaray'a Arda Turan sürprizi