Riera'nın aldığı ücret şok etti!

Riera'nın aldığı ücret şok etti!
Riera'nın aldığı ücret şok etti!
Real Mallorca ile 1.5 yıllık sözleşme imzalayan Galatasaray'ın eski futbolcusu Albert Riera'nın, yeni takımında alacağı ücret şaşkınlık yarattı.

Galatasaray 'da forma giydiği dönemde büyük paralar kazanan Albert Riera, imzaladığı son sözleşme ile 'nereden nereye' dedirtti.

Türkiye 'de yıllık 2.9 milyon Euro 'ya oynayan ve maç başı 7 bin 500 Euro kazanan 32 yaşındaki futbolcu, İtalyan kulübü Udinese ile yıllık 550 bin Euro'ya anlaşmıştı. İspanyol futbolcu, Real Mallorca'ya ise sadece 200 bin Dolar (184 bin Euro) karşılığında imza attı.

Mallorca'ya giderek ikinci lige düşmekle kalmayan tecrübeli oyuncu, yıllık kazancında da büyük bir indirime gitti. Riera, futbola başladığı kulüp olan Mallorca'da 10 numaralı formayı giyecek olmakla teselli buldu.


  http://www.radikal.com.tr/130828113082811

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MALIYE NE ZMAN DUR (!) DIYECEK - Equalizer001

  Bunda sasilacak ne var? Bir kac kisi haric, Turkiyede oynayan yabanci futbolcular, hatta yerli oyuncular serbest birakilsalar avrupa kuluplerinden Turkiyede aldiklari paralarin dortde birini alamazlar. Ote yandan; bu oyuncular gercekten ifade edilen miktarlari aliyorlar mi (?) yoksa ifade edilen paralarin buyuk kismi kulup yoneticilerinin cebine mi giriyor, orasi da belli degil. Bunlardan daha vahim olan; spor kulupleri kar amcali ticari sirketler oldugu ve professional unlu is-adamlari tarafindan yonetildikleri halde, her yil buyuk zarar gostermeleri. Bu baglamda; futbol kuluplerinin goz gore vergi kacirmalarina Maliye?nin ne zaman dur diyecegi hepimizin merak noktasi.