'Rio kumsalları için gelmedik'

'Rio kumsalları için gelmedik'
'Rio kumsalları için gelmedik'
2014 Dünya Kupası çeyrek finalinde Kosta Rika ile karşılaşacak Hollanda'nın yıldızı Arjen Robben, turnuvaya Rio kumsallarının tadını çıkarmak için gelmediklerini söyledi.

ANKARA - Hollanda'nın Meksika'yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselmesinde büyük pay sahibi Arjen Robben, FIFA'nın internet sitesine yaptığı açıklamada, hem zihinsel hem de fiziksel bakımdan kendisini güçlü hissettiğini belirterek, "İstediğim futbolu oynayabiliyorum ve takıma katkı sağladığım için çok mutluyum. Takım olarak bir görevdeyiz. Dünya Kupası'na, havanın ve Rio kumsallarının tadını çıkarmak için gelmedik. Maçları kazanmak ve gidebildiğimiz kadar ilerlemek için buradayız. Turnuva öncesinde bizimle ilgili beklentilerin bu denli yüksek olduğunu sanmıyorum. Sonuç olarak şu an bulunduğumuz noktadan gurur duyabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Kupası'nın en büyük kapışması


2010 Dünya Kupası'nı finalde kaybeden Hollandalı futbolcu, çeyrek finaldeki rakipleri Kosta Rika'ya ilişkin şunları kaydetti:
"Çok güçlü bir takım. Konsantrasyonumuzu korumamız gerekiyor. İtalya, İngiltere ve Uruguay'ın bulunduğu zorlu bir gruptan çıkarak ne kadar iyi bir takım olduklarını zaten kanıtladılar. Şu ana kadar gösterdikleri performans etkileyici. Onları yenmek istiyorsak çok iyi hazırlanmak zorundayız."

Hollanda ile Kosta Rika arasındaki çeyrek final mücadelesi, 5 Temmuz Cumartesi günü TSİ 23.00'te başlayacak. (AA)

Hollanda'ya De Jong şoku